Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması

Android cihazlarınızda güvenlik ve gizlilik için kullanabileceğiniz en iyi 10 uygulamayı sizler için sıraladık.

Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması

Android işletim sistemi için geliştirilen pek çok antivirüs yazılımı bulunuyor. Ancak, güvenlik ve gizlilik için kullanabileceğiniz de pek çok çeşitli uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar arasından derlediğimiz 10 güvenlik uygulamasını sizler için sunuyoruz.

App Lock

App Lock uygulaması, Android cihazlarınızdaki uygulamalara erişimi kısıtlamak için kullanabileceğiniz başarılı bir araç. SMS, Rehber, Gmail, Facebook, Galeri, Ayarlar ve Arama gibi herhangi bir uygulamaya kendi belirlediğiniz şifre veya deseni uygulayarak erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Android Device Manager

Google’ın geliştirdiği bu uygulama ile kaybettiğiniz ve çaldırdığınız cihazlarınızın yerini kolayca tespit edebiliyorsunuz. Bunun yanında, Google hesabınıza giriş yaparak ekran kilidini sıfırlayabilir, çok önemli bilgileriniz varsa ve cihazınızı kaybettiyseniz verilerinizi silebilirsiniz.

Ghostery

İnternette gezindiğiniz sırada ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki cookieler sayesinde internet kullanım alışkanlıklarınız kayıt altına alınıyor ve bu sayede ilgilendiğiniz şeylerin reklamlarıyla sürekli olarak karşılaşıyorsunuz. İşte tam bunun için tasarlanan Ghostery tarayıcısı, firmaların hangi amaçla internet kullanım alışkanlıklarınızı takip ettiğini gösterebiliyor.

DuckDuckGO

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz DuckDuckGO uygulaması diğer arama motorlarının aksine, yapmış olduğunuz aramaları takip etmiyor. Bu sayede çeşitli internet sitelerinde, daha önceden ziyaret ettiğiniz sitelerle alakalı reklamlarla karşılaşmıyorsunuz.

LastPass

İnternetteki çeşitli hesaplarınızı ve şifrelerinizi organize ederek, tek bir noktadan yönetmenizi sağlayan LastPass ile tüm hesaplarınızı güvenli bir şekilde koruyabiliyorsunuz. Hesaplarınızın kullanıcı adlarını ve şifrelerini hatırlayamıyorsanız, LastPass uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

NoRoot Firewall

Android cihazlarınızdaki uygulamaların veri alışverişinde bulunmasını engelleyen ve bu sayede mobil veri kotanızı daha verimli kullanabilmenizi sağayan NoRoot Firewall uygulamasını mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Signal

Arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte güvenli bir şekilde mesajlaşma imkanı sunan Signal uygulaması, mesajlarınızı herhangi bir sunucuya göndermeden direkt olarak alıcıya ulaştırıyor.

Sync

Sync uygulamasıyla, dosya ve klasörlerinizi güvenli cihazlar arasında eşitleyebiliyorsunuz. Kullanım sınırı olmayan ve istediğiniz kadar dosya eşitlemenize izin veren uygulama ile bu dosyalarınıza istediğiniz her yerden erişebilirsiniz.

The Tor Project

İnternette gezinirken yaptığınız veri alışverişleri, aramalar ve kullanım alışkanlıklarınızın izlenmesini engelleyen bu tarayıcı ile internette rahat rahat gezinebilirsiniz.

TunnelBear VPN

İnternette güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlayan TunnelBear uygulaması, aylık ücretsiz 500MB kullanım hakkı sunuyor. Bu sayede internette anonim olarak rahatça gezinebiliyorsunuz.

En Pahalı Android Uygulamaları

Verimliliğinizi Artıracak Android Uygulamaları

Öğrenciler İçin Android Uygulamaları

Sürücüler İçin Android Uygulamaları

YORUMLAR