Ghostery

Ghostery

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,656
  • DOSYA BOYUTU 1.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ghostery

Ghostery, internet üzerinde gezindiğğiniz sitelerin hangileri sizin bilgilerinizi takip ediyor tespit edebilmek ve bunu önlemek için kullanabileceğiniz yararlı bir uygulama.

Ghostery, günümüzde Google ve Facebook'da dahil pek çok internet sitesinin yapmış olduğu bilgi ve aktivite takip sistemini durdurmak ve böylece kişisel bilgilerinizin ve hareketlerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla geliştirilen bir Google Chrome eklentisidir.

Eğer tarayıcı olarak Chrome kullanıyorsanız, Ghostery eklentisini mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. İnternet sayfalarına yerleştirilen özel kodlar sayesinde hangi sayfada ne yaptığınız, nelere ilgi duyduğunuz gibi bilgiler toplanarak daha sonra size sunulacak olan reklamlarda kullanılıyor. Yani kendi girdiğiniz siteler sizin ilgi alanlarınızı sizin haberiniz olmadan öğrenerek yine size satıyor. Eğer bunu engellemek isteyen internet kullanıcıları arasında yer alıyorsanız basit ve ufak bir eklenti ile sağlayabiliyorsunuz. Ghostery sizi gizlice takip eden ve bilgilerinizi toplayan tüm siteleri tespit ederek bu sitelerin bilgi almalarını durduran başarılı bir eklenti.

1 MB boyutunda olan eklenti sayesinde bilgilerinizin takip edildiği siteler hakkında detaylı bilgiler de sunuyor. Bunun dışında sizi takip eden siteleri tespit ettikçe Ghostery'e kimliksiz bir şekilde gönderek eklentinin daha detaylı bir liste oluşturmasına da yardımcı olabiliyorsunuz.

İnternet üzerinde özgürce gezinmek ve yaptıklarınızın kaydedilmesini istemiyorsanız Ghostery eklentisini hemen Chrome üzerine kurarak kullanmaya başlamalısınız.