Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları

Mobil oyunlar, artık hayal edebildiğimizin ötesine geçme seviyesine geldi diyebiliriz. FPS tarzı oyunlardan savaş oyunlarına, kule savunmalardan çiftlik kurma oyunlarına kadar pek çok tarzda oyunu marketlerde bulabiliyorsunuz. Bunlardan en eğlencelilerind

İş Kurma ve Yönetme Simülasyonları

Bistro Cook

Özellikle yemek yapmayı sevenlerin beğeneceği bir oyun olan Bistro Cook, tam anlamıyla bir yemek pişirme simülasyonu. Gerçek yiyeceklerle yemek pişirmeniz ve servis yapmanız gereken bir oyun olan Bistro Cook çok da eğlenceli.

5 milyondan fazla indirilmiş olan Bistro Cook oyununda amacınız küçük restoranınızı yönetmek. Bunun için gelen müşterilerin verdikleri siparişleri pişirip servis etmeniz gerekiyor. Bunu hızlı bir şekilde yapmalısınız, çünkü yemekleriniz yanabiliyor.

Oyunda iki mod bulunuyor. Rahat modda 3 level var ve amacınız sadece yemeği pişirip servis etmekken, macera modunda aynı zamanda gerekli aletleri satın alıp mutfağınızı da geliştirmeniz de gerekiyor.

Game Dev Story

Teknoloji severlerin bayılacağını düşündüğüm bir diğer iş kurup yönetme simülasyonu da Game Dev Story. Orijinal hikayesi, eğlenceli oyun tarzı ve retro stil grafikleri ile dikkat çeken bir oyun olan Game Dev Story paralı olsa da bence bu paraya değer.

Oyunda amacınız kendi oyun şirketinizi kurup yönetmek. Bunun için yetenekli insanları işe almanız ve onların geliştirmeniz gerekiyor. Daha sonra geliştirmek istediğiniz oyunun detaylarını seçiyor ve işe atılıyorsunuz.

Oyunda bazı görevler var ve bunları tamamlamanız da gerekiyor. Oyununuzu en iyi şekilde tasarlamalısınız ki başarılı olsun ve şirketiniz büyüsün.

Theme Park

Theme Park, EA Mobile tarafından geliştirilmiş bir simülasyon oyunu. Yine diğerlerinden farklı ve orijinal bir hikayeye sahip olan oyunda kendi lunaparkınızı kurup yönetmeniz gerekiyor.

Amacınız lunaparkanızı geliştirmek, oyuncaklar kurmak ve dünyadaki en güzel lunaparka sahip olmak. Size verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor ve bu da oyunu sıkıcılıktan kurtarıyor.

3D grafikleri ile öne çıkan oyunda çalışanları işe almalı, insanları parka çekmek için alışveriş merkezi gibi çeşitli şeyler inşa etmeli ve lunaparkınızı büyütmeye çalışmalısınız.

  1. Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları
  2. Şehir ve Çiftlik Kurma Simülasyonları
  3. İş Kurma ve Yönetme Simülasyonları
  4. Trafik ve Araç Sürme Simülasyonları
  5. Uçak Simülasyonları

YORUMLAR