aramamekani Açılış Sayfasından Kurtulmak

Herkese merhaba, geçtiğimiz günlerde yeni yayılan bir virüs Facebook hesaplarımızdan iletiler paylaşarak bilgisayarlarımıza zararlı yazılımlar yüklemekteydi. Slayt gösterisi başlıklı bu ileti üzerinde "Slayt Videomu İzleyip Yorum Atarmısınız Lütfen :)" me

Virüs Temizleme İşlemi

İlk olarak Avast! Browser Cleanup adlı ücretsiz yazılımı buradan indiriyoruz:

Programı indirdikten sonra programı çalıştırıyoruz ve açık tarayıcımız varsa kapatıyoruz. Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome için ayrı ayrı kaldırma işlemi uygulayacağız.

Internet Explorer İçin:

İlk adımda sol taraftan "Internet Explorer" başlığını seçiyoruz. İkinci adımda "Tarayıcı ayarlarını öntanımlıya döndür" seçeneğini seçerek çıkan ileti kutusunu onaylıyoruz.

Firefox İçin:

Sol taraftan "Mozilla Firefox" seçeneğini tıklıyoruz. İkinci adımda "Tarayıcı ayarlarını öntanımlıya döndür" seçeneğini seçerek çıkan ileti kutusunu onaylıyoruz.

Google Chrome İçin:

Sol taraftan "Google Chrome" başlığını seçiyoruz. İkinci adımda alt tarafta bulunan normal yollarla kaldırmamızın mümkün olmadığı Adobe Flash Playersds gibi eklentileri devredışı bırakıyoruz. Son olarak da "Tarayıcı ayarlarını öntanımlıya döndür" seçeneğini seçerek çıkan ileti kutusunu onaylıyoruz. 

Geçmiş olsun, bütün işlemler bu kadar.

Portalsepeti açılış sayfasından nasıl kurtulursunuz?

22find nasıl kaldırılır?

  1. aramamekani Açılış Sayfasından Kurtulmak
  2. Virüs Temizleme İşlemi

YORUMLAR