Ayın En İyi Android Oyunları (Temmuz 2014)

Android kullanan oyunseverlere selam olsun. Temmuz ayını geride bıraktık, ancak bu ay yine her ay olduğu gibi, mobil oyun meraklılarında birbirinden eğlenceli oyunlar sundu. Ay sonuna kadar yoğun bir tempodan ötürü mobil cihazlarına vakit ayıramayanları d

2-10 Temmuz

Evil Defenders

Strateji ve kule savunma oyunlarını tek bir potada eriten Evil Defenders, şirin ve karikatürize görsellerle kaliteli grafikleri buluşturan bir oyun. Mobil cihazlar için sayısız kule savunma oyunu çıkmış olsa da Evil Defenders'ın yarattığı fark, hikayesinin derinliğinde ve mizahlı anlatımında yatıyor. Toprak ağası olarak oynadığınız bu oyunda sürekli talana uğramaktan sıkıldığınız için iyi bir savunma hattı oluşturmanız gerekiyor. Emircan ve Can Erdil'in anlatımıyla bu oyunu alttaki videodan da inceleyebilirsiniz.

Topraklarınıza izinsiz ayak basan herkesten kurtulmanın yolu bazen sert önlemlerden geçiyor. Eğer kule savunma oyununuzda ince bir mizah anlayışı arıyorsanız Evil Defenders başarılı bir seçim olacaktır.

True Skate

Kaykay pistlerine ulaşamayan herkes için artık mobil cihazları var. True Skate sayesinde kaykay parkurlarına kavuşmakla kalmıyorsunuz, parmaklarınızın altındaki kaykay ile de son derece gerçekçi kontroller eşliğinde eğlenceli bir oyuna kavuşuyorsunuz. 3 boyut modellemeleri son derece başarılı olan bu oyunun fizik motoru da oldukça güzel ve eğlenceli bir oyun zevki sunuyor. İlk planda iOS'a çıkan True Skate, kısa sürede Android kullananlara da ulaştı ve oyuna olan ilgi gün geçtikçe büyüyor.

Dungelot 2

Roguelike oyun tarzı son yıllarda yeniden yıldızı parlayan türlerden biri oldu. Sürekli ölüp yeni bir karakterle yola devam ettiğiniz zorlu zindanlardaki mücadeleler serilerine bu sefer farklı bir bakış açısı getiren bir oyunumuz var. Serinin devamı niteliğinde çıkan Dungelot 2, bir önceki oyundaki eksiklerini ortadan kaldırarak iddialı bir şekilde oyunseverlere göz kırpıyor. Dikine yolculuk yaptığınız bir labirentte amacınız olabildiğince hayatta kalıp karşınıza rastgele çıkan rakipleri alt etmek. Heartstone benzeri savaş animasyonları ise Blizzard'ın kart oyununu oynamış olanları sevindirecektir. Olağanüstü güzel çizimlerin hüküm sürdüğü bu oyunda görseller bir sanat atölyesinden çıkmış kadar intişamlı.

Temmuz'un ilk haftasında öne çıkan diğer oyunları da merak ediyorsanız Tamindir'de her hafta yayınlanan "Ne İndirsem? Mobil Oyunlar" programına alttaki videodan ulaşabilirsiniz.

  1. Ayın En İyi Android Oyunları (Temmuz 2014)
  2. 2-10 Temmuz
  3. 11-17 Temmuz
  4. 18-24 Temmuz
  5. 25-31 Temmuz

YORUMLAR