Bağımlılık Yapma Garantili Mobil Oyunlar

Mobil cihazlarınız üzerinde oynayabileceğiniz bağımlılık yaratan oyunları listemizde bulabilirsiniz.

Bağımlılık Yapma Garantili Mobil Oyunlar

Akıllı telefonlara olan bağlılığımız her geçen gün artıyor. Hatta bu bağlılık ne yazık ki yerini zaman zaman bağımlılığa kadar götürebiliyor ve bireylerin sosyal ve özel yaşamlarını negatif yönde etkileyebiliyor. Bu durumun baş mimarları arasında hiç şüphesiz ki mobil oyunlar var.

Mobil konsolların yerini alan ve hatta yavaş yavaş "ben mobil oyun oynamam" diyen 'hardcore gamer'ları dahi kendi eksenlerine alan bu oyunlar sebebiyle günümüzün büyük bir kısmını ufak dokunmatik ekranlara kilitlenmiş halde geçiriyoruz.

Günlük hayatında toplu taşıma araçlarını kullanan veya yorucu bir günün sonundaki ihtiyaç giderme sürecini dünyanın en keyifli aktivitesine dönüştürme niyetinde olan kişilerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz bu oyunlar, ne yazık ki oynayanları kendilerine bağımlı hale getirmek gibi kötü bir özelliğe sahipler!

İsterseniz vakit kaybetmeden bağımlılık yaratıcı bu oyunlara göz atmaya başlayalım.

1- Timberman

Sadece tek parmakla oynayabileceğimiz bir oyunun bu kadar eğlenceli olabileceğini kim tahmin ederdi ki? Timberman'i hem Android, hem Windows Phone, hem de iOS cihazlarımıza tamamen ücretsiz olarak indireiblme şansına sahibiz.

Oyundaki temel amacımız uzun bir ağacı kesmeyi kafaya koyan oduncuya yardım etmek. Bunun için yapmamız gereken şey ekranın sağına ve soluna tıklayarak baltayı savurmak ve yukarıdan gelen dallara asla çarpmamak. Dallara çarptığımız anda oyun sona eriyor ve baştan başlamak zorunda kalıyoruz. Oyunu asıl zor kılan ise ekranın üst kısmında yer alan ve akıl almaz bir hızla azalan zaman göstergesi. Dolayısıyla hamlelerimizi gerçekleştirirken hem hızlı hem de çok dikkatli olmamız gerekiyor.

2- Two Dots

Beceriden ziyade akla ve zekaya dayalı bir oyun olan Two Dots'taki temel amacımız aynı renkli noktaları birleştirmek.

Oyunda en az üç tane olmak üzere ne kadar fazla noktayı birleştirirsek o kadar fazla puan topluyoruz. Noktaları birleştirdikçe yukarıdan yenileri düşüyor ve bu döngüyü hamle sayımız son bulana kadar devam ettiriyoruz. Her bölümde farklı bir tasarımla karşımıza çıkan Two Dots, bu sayede tekdüzeliği önemli ölçüde azaltıyor.

Sade ve gösterişten uzak bir atmosfer sunan Two Dots, vakit geçirmek için ideal bir bulmaca oyunu arayanların mutlaka göz atması gereken seçeneklerden bir tanesi.

3- Turbo Bugs 2

Sonsuz koşu oyun kategorisinin temsilcilerinden olan Tubo Bugs 2'de son derece sevimli görünen minik böceklerin engellerle dolu bir parkurda hiçbir objeye çarpmadan ilerlemelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Böceğin gideceği yönü tayin edebilmek için parmağımızı ekranda yukarı, sola ve sağa kaydırmamız yeterli oluyor. Elbette bu esnada sadece engellere çarpmamaya değil, rastgele serpiştirilmiş olan puanları da toplamamız gerekiyor. Grafikleriyle çocuklara hitap ediyor gibi görünse de Turbo Bugs 2 büyüklerin de epey ilgisini çekecek bir yapım.

4- Game About Squares

Adından da anlaşılabileceği gibi bu oyun temel olarak kareler üzerine odaklanıyor. Ücretsiz olarak edinebileceğimiz bu oyunda birbirinden zorlu bulmaca görevleri bizleri bekliyor.

Oyundaki amacımız renkli kare kutuları aynı renkteki dairelerin üstüne taşımak. Fakat bu aşamada dikkat etmemiz gereken bir nokta var o da kare kutuların sadece üstlerinde taşıdıkları okun yönüne hareket edebiliyor olmaları.

Örneğin bir kutu sadece yukarı hareket edebiliyor fakat gitmesi gereken yer aşağıdaysa o kutuyu başka bir kutuyla ittirerek varış noktasına taşımamız gerekiyor. Bu şekilde hazırlanmış onlarca bölüm emin olun ki tüm zihninizi yoracak ve zaman zaman da sizi çileden çıkartacak!

5- Lastronaut

Ne yazık ki sadece iOS platformu için sunulan bu sürükleyici oyunda, kıyamet sonrasında dünyanın içerisinde bulunduğu kaotik ortam ele alınıyor. Oyundaki görevimiz kontrolümüze verilen insan ve robot karışımı karakteri mümkün olduğunca ilerletmek.

Bunu başarmak pek de kolay olmuyor çünkü ilerleyişimiz esnasında karşı yönden roketler ve çeşitli saldırılar geliyor. Neyse ki bunları silahlarımızı kullanarak yok etme şansına sahibiz fakat zamanlamada yapacağımız en ufak bir hata oyunu kaybetmemizle sonuçlanabiliyor.

Pikselleştirilmiş grafikleri ve akıcı oyun yapısıyla beğenimizi kazanan Lastronaut, boş zamanları keyifli kılmak için oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan birisi.

6- Beyond Ynth

Onlarca bölümle oyuncuların bulmaca çözme yeteneklerini sınayan bir oyun olan Beyondd Ynth'yi hem Android hem de iOS cihazlarımıza tamamen ücretsiz olarak indirebiliyoruz.

Küçük bir böceğin labirent benzeri kutular içerisinde ilerlemeye çalıştığı bu oyunda başarılı olabilmek için çok dikkatli olmamız ve çevremizi sürekli olarak gözlemlememiz gerekiyor.

Söz konusu böceği kontrol edebilmek için ekran üzerinde bulunan okları kullanmamız gerekiyor. Nihai amacımız ise her bölümün sonundaki kristali almak. Kristale ulaşabilmek için karmaşık kutular arasında geçişler yapmamız ve üzerimize düşebilecek kutulardan sakınmamız gerek.

Bulmaca oyunlarının genelinde olduğu gibi Beyond Ynth de kolaydan zora ilerleyen bir yapıya sahip. Eğlenirken biraz da zihin egzersizi yapmak istiyorsanız Beyond Ynth'yi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

7- Powder

Yine sadece iOS kullanıcıları için sunulan bir oyunla karşınızdayız. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda karlı dağdan aşağı süzülen karakterimizi engellere çarpmadan ilerletmeye çalışıyoruz. Bu esnada arkamızdan tam gaz gelen çığı da unutmamak gerek!

Aslına bakacak olursanız bu konsept daha önce birçok kez kullanıldı. Fakat Powder'ın farklılaştığı noktalar arasında oyun dinamikleri ve fizik motorunun başarısı geliyor. Oyunda aşağı süzülürken karakterimizin salınımları son derece gerçekçi bir şekilde ekrana yansıtılıyor.

El becerilerinize ve reflekslerinize güveniyorsanız Powder'ı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

8- Ridiculous Fishing

Android ve iOS için ücretsiz olarak sunulan bu oyunda emeklilik sürecinde kendini balık tutmaya veren yaşlı bir amcanın maceralarına tanıklık ediyoruz. Söz konusu karakterimizin tek bir derdi var o da mümkün olduğunca fazla balık tutmak. Bunu başarabilmek için tabii ki bizim yardımımıza ihtiyaç duyuyor.

Oyuna ilk olarak oltamızı denize salarak başlıyoruz. Epey bir yol inen oltamız geri çıkarken önümüze çıkan tüm balıkları toplamamız gerekiyor. Oltayı kontrol edebilmek için parmağımızı ekranda sürüklememiz yeterli oluyor.

Fakat denizde yakalamak istediğimiz balıklardan çok daha fazlası mevcut. Bunları yakalamamamız lehimize oluyor. Ne kadar değerli balık yakalarsak alacağımız para ödülü de o kadar yüksek oluyor.

9- Spring Ninja

Göbekli ninjanın zorlu platformlar üzerinde zıplayarak ilerlemeye çalıştığı bu oyunu hem Android hem de iOS cihazlarımıza tamamen ücretsiz olarak indirebiliyoruz. Oyundaki temel amacımız ayaklarına yaylar bağlamış olan bu ninjayı farklı yüksekliklere sahip olan platformlar üzerinde zıplatarak ilerletmek.

Ekrana basılı tuttuğumuz kadar ninjanın yayları geriliyor ve bıraktığımızda serbest kalıyorlar. Ne kadar basılı tutarsak ninjanın fırlama kuvveti de aynı ölçüde artıyor. Doğru ayarlamayı yapamazsak ninja platformu tutturamayıp düşebiliyor. Saatlerinizi verecebileceğiniz ilginç ve eğlenceli bir oyun arıyorsanız Spring Ninja'yı mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

10- Circle Wars

Son oyunda Android kullanıcılarına biraz torpil geçelim istedik. En nihayetinde listemizde sadece iOS'a indirilebilen oyunlar var.

Circle Wars, Android cihazlarımıza indirebileceğimiz bir beceri oyunu ve en önemli özelliği de iki oyuncunun aynı ekran üzerinde oynamasına imkan veriyor olması. Elbette tekli oyuncu modu da en az iki kişilik mod kadar keyifli.

Oyundaki temel amacımız çember üzerinde sürekli olan topumuzu hızlandırıp yavaşlatarak karşı çemberdeki toplara değdirmeden mümkün olduğunca fazla tur attırmak. Ekrana dokunduğumuzda topumuz hızlanıyor, bıraktığımızda ise normal hızına düşüyor. Bu şekilde devam ederek en fazla turu atmamız gerekiyor.

İş Hayatınızda Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Altın Kurallar

YORUMLAR