En Çok Oynanan Mobil Oyunlar - 2024

Günümüzde Android ve iOS cihazlar için sunulan çok fazla sayıda oyun bulunuyor. Bunların bir kısmı milyonlarca indirme sayısına ulaşarak önemli başarının altına imza atarken bir kısmı ise beklentilerin altında kalıyor.

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar - 2024

Günümüzde Android ve iOS cihazlar için sunulan çok fazla sayıda oyun bulunuyor. Bunların bir kısmı milyonlarca indirme sayısına ulaşarak önemli başarının altına imza atarken bir kısmı ise beklentilerin altında kalıyor. Peki, en çok oynanan mobili oyunlar hangileri?

Bu rehberde en fazla oynanan oyunlar listesi hazırladık. Hazırladığımız listede futbol, MOBA, battle royale ve araba yarışı dahil olmak üzere çeşitli türlerde çok sayıda oyun bulunuyor. Listeye göz atabilir ve beğendiğiniz oyunu cihazınıza indirip oynamaya başlayabilirsiniz. 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar Listesi

 • Call of Duty: Warzone Mobile
 • Honor of Kings
 • EA Sports FC Mobile Futbol
 • Traffic Escape
 • Monopoly Go
 • Royal Match
 • Hay Day
 • Dream League Soccer 2024
 • Subway Surfers
 • PUBG Mobile
 • Brawl Stars
 • Stumble Guys
 • Garena Free Fire
 • Candy Crush Saga
 • Pokemon GO
 • Call of Duty: Mobile
 • League of Legends: Wild Rift
 • Mobile Legends
 • Pokemon Unite
 • Roblox
 • Asphalt 9: Legends
 • Township
 • Genshin Impact
 • Clash of Clans
 • Temple Run 2
 • Truck Simulator Ultimate
 • Toy Blast

En İyi Mobil Multiplayer Oyunlar - 2024
OYUN

En İyi Mobil Multiplayer Oyunlar - 2024

Yazımızda kalabalık arkadaş topluluklarında oynanabilecek mobil multiplayer oyunlar listesini hazırladık. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil platformlara çok sayıda multiplayer oyunlar sunuldu.

Dünyada en fazla oynanan mobil oyunlar listesinde yer alan yapımların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone Mobile

Battle royale türünün başarılı bir örneği olan Call of Duty: Warzone Mobile kaliteli grafikleri ve başarılı oynanış sistemiyle dikkat çekiyor. Yayıncılığını Activision'ın üstlendiği oyunda hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyoruz.

Honor of Kings

TiMi Studio Group tarafından geliştirilen Honor of Kings, MOBA oyunları oynamayı seven kişilere hitap ediyor. 5'er kişilik iki takımın mücadele ettiği oyunda pek çok karakter bulunuyor. Bu karakterler çeşitli yeteneklere sahip.

EA Sports FC Mobile Futbol

100 milyonu aşkın indirme sayısı ile dikkat çeken yapım, en iyi futbol oyunları arasında yer alıyor. Electronic Arts tarafından sunulan oyunda başarılı oynanış sistemi, kaliteli grafikler ve çeştili modlar mevcut.

Traffic Escape

Bulmaca oyunları oynamayı seven kişilere hitap eden Traffic Escape'te arabaları hareket ettirerek trafiği kontrol etmeye çalışıyoruz. Oyun bu zamana kadar 10 milyondan fazla indirildi.

Monopoly Go

50 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan Monopoly Go, en iyi kutu oyunları arasında bulunuyor. Scopely tarafından sunulan oyunu ister arkadaşlarınızla isterseniz diğer oyuncular ile birlikte oynayabilirsiniz.

Royal Match

En iyi eşleştirme oyunları arasında yer alan Royal Match'te aynı renge sahip üç veya daha fazla nesneyi birleştirip seviyeleri geçmeye çalışıyoruz. Oyun, çevrim dışı desteği sayesinde internet bağlantısı olmadığı zamanlarda da oynanabiliyor.

Hay Day

En çok oynanan mobil oyunlar arasında Hay Hay de bulunuyor. Çiftlik oyunları oynamayı seven kişilere hitap eden Hay Day'de kendi çiftliğimizi yönetiyoruz. Kaliteli grafiklerin yer aldığı yapımda ayrıca balık tutma ve hayvan yetiştirme imkânı da mevcut. Oyun bu zamana kadar 100 milyondan fazla indirildi.

Dream League Soccer 2024

Hayalimizdeki takımı oluşturma fırsatı sunan Dream League Soccer 2024, en popüler futbol oyunlarından biridir. 4000'den fazla FIFPRO lisanslı futbolcunun yer aldığı yapımda çevrim içi mod desteği de bulunuyor.

Subway Surfers

Tüm dünyada çok büyük bir popülerliğe sahip olan Subway Surfers, çok fazla sayıda oyuncu tarafından oynanıyor. Çok başarılı bir oynanış sistemine sahip olan yapımda tren raylarının üzerinde engellere çarpmadan en yüksek puanı elde etmeniz gerekiyor.

PUBG Mobile

En iyi battle royale oyunları arasında yer alan PUBG Mobile, ilk olarak 2018 yılında piyasaya sürüldü ve kısa sürede çok popüler hâle geldi. Bir harita üzerinde 100 oyuncunun mücadele ettiği oyunda amaç hayatta kalan son kişi olmaya çalışmak.

Brawl Stars

Clash of Clans ve Clash Royale oyunları ile tanınan Supercell tarafından geliştirilen Brawl Stars, en fazla oynanan yapımlar arasında yer alıyor. Diğer oyuncular ile mücadele ettiğiniz oyun, çok başarılı oynanış sistemine ve kaliteli grafiklere sahip.

Stumble Guys

Kitka Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Stumble Guys, Google Play Store'da 100 milyondan fazla indirildi. Fall Guys'a benzeyen oyun yapısıyla dikkatleri üzerinde toplayan yapımda 32 oyuncu gerçek zamanlı olarak engellere karşı mücadele ediyor. Oyunda kalan son kişi ise maçın kazananı oluyor.

Garena Free Fire

Garena Free Fire, 111dots Studio tarafından geliştirilen çok popüler bir battle royale oyunudur. Uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebileceğiniz yapımda tıpkı diğer battle royale oyunlarında olduğu gibi hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz.

Eğer PUBG Mobile'dan sıkıldıysanız ve aynı türde farklı bir oyun arıyorsanız en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alan Garena Free Fire'ı tercih edebilirsiniz.

Candy Crush Saga

Uzun yıllardır popülerliğini devam ettirerek çok büyük bir başarının altına imza atan Candy Crush Saga, eğlenceli zaman geçirmenize imkân tanıyan eşleştirme oyunudur. Popüler yapımda aynı renge sahip en az üç şekeri eşleştirmeniz gerekiyor. Çeşitli güçlendiriciler de mevcut.

Pokemon GO

Arttırılmış gerçeklik türündeki oyunda Pokemon karakterlerini toplamaya çalışıyorsunuz. Diğer oyunlardan farklı bir yapıya sahip olan yapımda Pokemon'ları toplayabilmek için şehirde gezmeniz gerekiyor. Niantic tarafından geliştirilen oyunda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Call of Duty: Mobile

Activision tarafından yayımalanan Call of Duty: Mobile,2019 yılında piyasaya sürüldü ve indirme sayısı ilk ay 148 milyonu aştı. Günümüzde hâlâ çok sayıda oyuncu tarafından oynanan yapımda çeşitli çok oyunculu mod modlar bulunuyor. Bunlar arasında battle royale da yer alıyor.

League of Legends: Wild Rift

MOBA türündeki League of Legends: Wild Rift, Riot Games tarafından geliştirildi ve yayımlandı. PC platformu için geliştirilen League of Legends'ın mobil sürümü olan LoL: Wild Rift'te Ezreal, Ziggs, Jinx, Garen ve Ahri gibi çeşitli şampiyonlar bulunuyor. Eğer MOBA türünü seviyorsanız oyunda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Mobile Legends

En çok oynanan mobil oyunlar arasında bulunan Mobile Legends, tıpkı League of Legends: Wild Rift gibi çok popüler bir MOBA oyunudur. 5'er kişilik iki takımın mücadele ettiği oyunda tank, savaşçı, suikastçı ve büyücü gibi birçok türde 100'den fazla karakter yer alıyor ve her karakterin kendine has çeşitli özellikleri bulunuyor.

Pokemon Unite

Pikachu, Chaizard ve Balbazar dahil olmak üzere pek çok Pokemon karakterinin yer aldığı Pokemon Unite isimli yapımda tıpkı LoL: Wild Rift ve Mobile Legends'taki gibi üç farklı koridor bulunuyor. Pokemon'u ve MOBA türünü seviyorsanız söz konusu yapımda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Roblox

Roblox Corporation tarafından geliştirilen ve yayımlanan Roblox, bir çevrim içi oyun platformudur. En çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alan yapımda çeşitli mini yapımlar yer alıyor. Başarılı oynanış sistemine sahip oyunda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Asphalt 9: Legends

Mobil cihazlar için araba yarışı oyunu denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri olan Asphalt 9: Legends, sahip olduğu basit oynanış ve kaliteli grafikler ile dikkat çekiyor. Çok fazla sayıda oyuncu tarafından oldukça beğenilen oyunda aracınızı kişiselleştirebilmeniz de mümkün.

Township

Milyonlarca oyuncu tarafından tercih edilen Township isimli yapımda hayalinizdeki şehri inşa edebilirsiniz. Basit bir oynanışa sahip olan oyunda ayrıca çiftçilik de yapabilirsiniz. Şehri geliştirmeniz için görevleri başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Genshin Impact

Anime tarzında çok kaliteli grafiklere sahip olan Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen çok popüler bir aksiyon rol yapma oyunudur. Android ve iOS dahil olmak üzere birçok platformda yer alan yapımda başarılı oynanış sistemi mevcut.

Clash of Clans

En çok oynanan mobil oyunlar listesinde yer alan Clash of Clans, 2012 yılında çıkmış olmasına rağmen günümüzde hâlâ oldukça popüler durumda. Oyunda bir köy kurmanız ve kurduğunuz köyü diğer oyuncular ile mücadele edebilmek için geliştirmeniz gerekiyor. Popüler yapımda ayrıca klan sistemi de bulunuyor.

Temple Run 2

En iyi koşu oyunları arasında yer alan Temple Run 2 isimli oyunda engellere çarpmadan en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz. Yıllardır popülerliğini devam ettirmeyi başaran yapımın oynanışı her ne kadar basit olsa da dikkat gerektiriyor çünkü dikkatsizlik sonucu engellere çarpabilirsiniz ve bunun sonucunda oyun sona erebilir.

Truck Simulator Ultimate

Tır simülasyonu oyunlarını seven oyuncular arasında oldukça popüler olan Truck Simulator Ultimate, milyonlarca kez indirildi. Zuuks Games tarafından sunulan oyunda tır ile şehirler arası taşımacılık yapıyorsunuz. Ekranda frenden direksiyona navigasyondan hız göstergesine kadar birçok öge yer alıyor.

Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları
OYUN

Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları

Android cihazlar için en iyi simülasyon oyunları neler? Bu yazıda akıllı telefon ya da tablet üzerinden oynanabilecek birbirinden başarılı yapımları bir arada topladık.

Gerçekçi oynanış yapısıyla dikkat çeken oyunda kaliteli grafikler bulunuyor. Keyifli zaman geçirilmesine imkân tanıyan oyunu cihazınıza indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Toy Blast

Eşleştirme türündeki popüler oyun Toy Blast'te aynı renge sahip olan küplere dokunarak yok etmeniz gerekiyor. Her bölümde çeşitli miktarlarda hamle sayısı veriliyor. 5000'den fazla bölümün yer aldığı yapımda bölümler her ne kadar ilk etapta kolay olsa da ilerledikçe zorluk seviyesi de artıyor.

Oynarken Keyif Alacağınız En İyi Koşu Oyunları - 2024
OYUN

Oynarken Keyif Alacağınız En İyi Koşu Oyunları - 2024

En sevilen mobil oyun türlerinden biri olan koşu oyunları, genellikle çok basit bir oynanışa sahiptir. Bu, oyunun kontrollerine çok kısa sürede alışılmasını sağlar.

Bu yazıda en çok oynanan mobil oyunlar listesi hazırladık. Hazırladığımız listedeki yapımların indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dream League Soccer 2024 APK

Dream League Soccer 2024 APK

Dream League Soccer 2024 APK, yeni görünümü ve yepyeni özellikleriyle birlikte mobil oyuncularla buluştu.

ÜCRETSİZ
Brawl Stars APK

Brawl Stars APK

Brawl Stars APK, en çok sevilen battle royale oyunlarından biridir. Brawl Stars ile çok oyunculu savaşlara hazır olun.

ÜCRETSİZ
EA Sports FC Mobile 24 APK

EA Sports FC Mobile 24 APK

Mobil cihazınızda eşsiz bir futbol deneyimi yaşayacağınız EA Sports FC Mobile APK, yenilenmiş özellikleriyle piyasaya sürülüyor.

ÜCRETSİZ
Truck Simulator Ultimate APK

Truck Simulator Ultimate APK

Truck Simulator Ultimate APK harika grafiklere ve gerçekçi oynanışa sahip kamyon simülatörü temelinde geliştirilen bir tür simülasyon oyunu.

ÜCRETSİZ
ROBLOX APK

ROBLOX APK

ROBLOX APK, android telefonlara yüklenebilen online oyun platformu ve oyun yaratma sistemi.

ÜCRETSİZ
Free Fire APK

Free Fire APK

Garena Free Fire APK, Android telefonlarda ücretsiz oynanabilir popüler multiplayer battle royale mobil oyunu.

ÜCRETSİZ
Hay Day APK

Hay Day APK

Hay Day APK bir online çiftlik kurma oyunudur. Oyunda Kendi çiftliğiniz kurabilir, balık tutabilir, hayvan yetiştirebilir veya vadide gezintiye çıkabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Subway Surfers APK

Subway Surfers APK

Subway Surfers APK sonsuz koşu oyunu. Hikayesi ile dikkat çeken ücretsiz android oyunudur.

ÜCRETSİZ
PUBG MOBILE APK

PUBG MOBILE APK

PUBG Mobile güncelleme ile kalitesini artıran ücretsiz battle royale oyun. PUBG Mobile 1.8 APK indir ve milyonlarca PUBG Mobile Arcane oyuncusuyla savaş!

ÜCRETSİZ
Stumble Guys APK

Stumble Guys APK

Stumble Guys APK, 32 oyuncunun gerçek zamanlı oynadığı elemeli bir oyundur.

ÜCRETSİZ
Clash of Clans APK

Clash of Clans APK

Clash of Clans APK, Android platformunda yer popüler online strateji oyunudur.

ÜCRETSİZ
Call of Duty: Warzone Mobile APK

Call of Duty: Warzone Mobile APK

Oyunculara hızlı tempolu bir FPS deneyimi yaşatacak olan Call of Duty: Warzone Mobile APK, gerçekçi grafikleri ve mekanikleriyle mobil oyuncularla buluştu.

ÜCRETSİZ
Pokemon GO

Pokemon GO

Pokemon GO APK, Pokemon karakterlerini bularak ilerlediğiniz artırılmış gerçeklik oyunu.

ÜCRETSİZ
Asphalt 9 Legends APK

Asphalt 9 Legends APK

Asphalt 9 Legends APK, mobil için en iyi araba yarışı oyunlarından biridir. Efsanevi Asphalt 9 Legends şimdiye kadar milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapmıştır.

ÜCRETSİZ
Mobile Legends APK

Mobile Legends APK

Mobile Legends APK Android telefonlarda ücretsiz oynanabilir MOBA oyunudur. Gerçek rakiplere karşı 5'e 5 MOBA heyecanını yaşayın.

ÜCRETSİZ
Royal Match APK

Royal Match APK

Royal Match APK, hikayesi, karakter animasyonları ve mekan grafikleriyle diğer üçlü eşleştirmeye dayalı mobil bulmaca oyunlarından ayrılıyor.

ÜCRETSİZ
Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga, tüm zamanların en popüler eşleştirme oyunlarından bir tanesi ve oyunseverlere muhteşem bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

ÜCRETSİZ
Monopoly GO APK

Monopoly GO APK

MONOPOLY GO!, akıllı telefonlarınızda arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir masa oyunudur.

ÜCRETSİZ
Genshin Impact APK

Genshin Impact APK

Genshin Impact APK’yı hemen indirin ve bu benzersiz anime dünyasını keşfetmeye başlayın.

ÜCRETSİZ
Township APK

Township APK

Township APK, android telefonlarda ücretsiz oynanabilir şehri kurma ve çiftlik oyunudur. Simülasyon türünde Android oyunu oldukça popüler.

ÜCRETSİZ
Pokemon UNITE

Pokemon UNITE

Pokemon UNITE, Pokemon ve League of Legends karışımı stratejik takım savaşı oyunu. Pokemon UNITE Android Google Play'de!

ÜCRETSİZ
Honor of Kings APK

Honor of Kings APK

Klasik MOBA deneyimini oyunculara sunan Honor of Kings APK, hızlı tempolu savaşlara sahip bir Android oyundur.

ÜCRETSİZ
League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift ile sürükleyici bir MOBA dünyasını deneyimleyeceksiniz.

ÜCRETSİZ
Temple Run 2

Temple Run 2

Temple Run 2 mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz keyifli bir sonsuz koşu oyunu.

ÜCRETSİZ
Call of Duty Mobile APK

Call of Duty Mobile APK

Call of Duty Mobile APK veya Google Play'den yüklenebilen popüler FPS oyunudur. Online mücadelelere katılmak için hemen Call of Duty mobil oyunu yükleyin.

ÜCRETSİZ
Toy Blast

Toy Blast

Toy Blast ücretsiz olarak sunulan eğlenceli bir eşleştirme oyunudur.

ÜCRETSİZ
Traffic Escape APK

Traffic Escape APK

3D bulmaca oyunu olan Traffic Escape APK'da, mantığınızı kullanarak arabaları hareket ettirin ve seviyeleri bitirin.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR