Dünyayı Kurtaran Hacker ile Türkiye Hacker'ını Arıyor

Dünyayı Kurtaran Hacker ile Türkiye Hacker'ını Arıyor

Türkiye’de pek de benzeri yapılmayan ilginç etkinliklere bir tanesi daha katılmış durumda: Dünyayı Kurtaran Hacker.

Yarışma 16 Aralık saat 19.00’da başlayacak ve 21 Aralık 00.00 tarihinde sona erecek. Türkiye’de siber ve dijital güvenliğin önemini insanlara duyurabilmek ve bu konuda bir toplum bilinci oluşturabilmek amacıyla düzenlenen yarışmanın aynı zamanda bu alanda çalışmalar gerçekleştiren tüm gençleri bir araya getirme gibi çok değerli bir misyonu da var.

Siber güvenlik, analitik düşünme ve teknik bilgi gibi yarışmacıların farklı niteliklerini ölçmesi hedeflenen 25 adet görev katılımcılara verilecek ve 21 Aralık’a kadar bu görevlerin tamamlanması beklenecek. Yarışma bitiminde ilk 20 içerisinde yer alan yarışmacılar Şubat ayında gerçekleştirilecek olan ödül gecesine davet edilecekler ve başarılarını hep beraber kutlayacaklar.

Prodaft şirketi tarafından düzenlenen Dünyayı Kurtaran Hacker yarışmasında yer alacak olan görevler sadece tek bir cevaba sahip olacak ve sıralama için çok önemli olan sonuçlar herhangi bir şekilde yoruma açık olmayacak.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak ve katılarak Türkiye’nin hackerı olmak isterseniz aşağıda yer alan görseli kullanarak yarışmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz!

YORUMLAR