En İyi 10 GTA 5 Modu

En İyi GTA 5 modları ve hileleri yazımızda!

En İyi 10 GTA 5 Modu

Merhaba Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere GTA 5'in bilgisayar versiyonu 14 Nisan'da uzun bir gecikme sürecinin ardından resmi olarak çıkış yaptı ve PC oyuncularının beğenisine sunuldu. GTA 5 PC versiyonunu oyun konsolu versiyonlarından ayıran en önemli özelliklerinden biri de bu versiyonun kolayca modlanabiliyor olması. GTA 5'i bir süre oynadıktan sonra senaryo modundaki ana görevlerin sonu geliyor. Fakat eğlence burada bitmiyor; çünkü çeşitli modlarla oyunda çılgın değişiklikler yapabiliyoruz veya oyunu küçük iyileştirmelerle oynayabiliyoruz. Bu yazımızda da GTA 5'i daha eğlenceli hale getiren bu GTA 5 modlarını bir araya getireceğiz.

Yazımıza başlamadan önce şu uyarıyı yapmamızda fayda var; eğer GTA 5'in orijinal versiyonuna sahipseniz Rockstar oyunun GTA Online modunda hiçbir şekilde modlara izin vermemekte. Bu modları kullanan oyuncuları banlayacağı bilgisini paylaşan Rockstar, GTA 5'in tek kişilik senaryo bölümünde modlara izin vereceği bilgisini de paylaşıyor. Özet olarak bu modları kullanarak oyunun GTA Online modunu açmamanızı tavsiye ederiz.

Herhangi bir GTA 5 modunu yüklemeden önce oyun dosyalarınızı yedeklemenizi de tavsiye ediyoruz. Bu sayede olası uyumsuzluklarda oyununuzu orijinal haline döndürebilirsiniz.

Dilerseniz listemizdeki GTA 5 modlarına kısaca göz atalım:

Script Hook V

Listemizdeki ilk GTA 5 modumuz Script Hook V adlı mod. Bu mod temel olarak GTA 5 içerisinde kahramanınızın görünümünü değiştirmenizi, balık, geyik, şempanze, inek veya domuz gibi bir hayvana dönüşmenizi mümkün kılıyor. Ayrıca içerisinde bir GTA 5 Trainer'ı da içeren Script Hook V ile ölümsüzlük, para, aranma seviyesi gibi çeşitli GTA 5 Hilelerini oyun içerisinde aktifleştirebiliyorsunuz. Ayrıca Script Hook V'i diğer GTA 5 modlarını yüklemenizi sağlayacak bir araç olarak da kullanacağız.

Script Hook V'i nasıl yükleyeceğinizi ve oyun içerisinde nasıl kullanacağınızı bu sayfa üzerinden öğrenebilir, yine aynı sayfa üzerinden modu indirebilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/script-hook-v/

GTA 5 Trainer

GTA 5 Trainer oyunun tek kişilik modunda çeşitli hileleri kullanmamızı mümkün kılıyor. Normalde GTA 5 Hileleri resmi olarak yayınlandı; fakat bu hileler sadece belli süreyle görevler haricinde kullanılabiliyor. Bu hile kodlarını girebilmek için de oyun içerisinde telefonumuzu kullanmamız gerekmekte. GTA 5 Trainer bize hileleri aktifleştirmek için pratik bir yol sunuyor ve senaryo modunda sınırsız süre ile bu hileleri kullanmamızı mümkün kılıyor.

GTA 5 Trainer'ı indirmek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için bu sayfaya göz atabilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/gta-5-trainer/

GTA 5 Gravity Gun Mod

Birçoğunuz Half Life 2'yi oynamışızdır. Bu oyun ile özleşmiş olan ilginç bir silah vardı. Yer çekimi kanunlarını değiştiren ve çeşitli bulmacaları çözmemize yardımcı olan Half Life 2'nin Gravity Gun adlı silahı bu modla GTA 5'e eklenebiliyor. GTA 5 Gravity Gun Mod kullanarak insanları veya araçları havaya kaldırabilir ve sağa sola fırlatabilirsiniz. Oyunun fizik kurallarını alt üst ederek sonuçlarını görmek isterseniz bu modu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. GTA 5 Gravity Gun Mod'u kullanabilmek için Script Hook V modunu önceden yüklemiş olmanız gerkeiyor. GTA 5 Gravity Gun Mod'un nasıl kullanılacağını öğrenmek ve modu indirmek için bu sayfaya göz atabilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/gta-5-gravity-gun-mod/

GTA 5 Mobile Radio Mod

Eğer GTA 5'te araçtan indiğinizde müzik keyfinizin kesilmesinden şikayetçiyseniz bu mod hoşunuza gidebilir. GTA 5 Mobile Radio Mod temel olarak GTA 5 radyo kanallarını yayayken de dinleyebilmenize olanak veriyor. Bu modu nasıl yükleyebileceğinizi öğrenmek ve modu indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/gta-5-mobile-radio-mod/

Eğer GTA 5'te kendi radyonuzu oluşturarak MP3'lerinizi dinlemek isterseniz bu yazımıza da göz atabilirsiniz:

GTA 5'te Kendi Radyomu Nasıl Oluşturabilirim?

GTA 5 Multiplayer Mod

GTA 5 kendi içerisinde GTA Online moduyla gelse de oyunun tek kişilik modunu arkadaşlarımızla oynayamıyoruz. İşte GTA 5 Multiplayer Mod oyunun tek kişilik bölümünü de çok oyunculu olarak oynamanızı mümkün kılıyor. Ayrıca farklı oyun modlarını aktifleştirerek oyunu modlu bir şekilde çok oyunculu olarak da oynayabilirsiniz. GTA 5 Multiplayer Mod'u nasıl yükleyip kullanabileceğinizi bu sayfadan öğrenebilir, modu yine aynı sayfa üzerinden indirebilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/gta-5-multiplayer-mod/

En İyi GTA 5 Modları listemiz yazımızın 2. sayfasında devam ediyor.

  1. En İyi 10 GTA 5 Modu
  2. En İyi GTA 5 Modları 2. Sayfa

YORUMLAR