Instagram Android Uygulamasıyla Popülerliğini Artırıyor

Instagram Android Uygulamasıyla Popülerliğini Artırıyor

iOS kullanıcıları arasında bir çılgınlığa dönüşen Instagram uygulamasının Android versiyonu nihayet yayınlandı. Bir süre önce yayınlanacağı duyurularak ön kayıt almaya başlayan uygulamaya 400 binin üzerinde kayıt olduğu belirtildi. Instagram'ın Android platformu için yayınlanacağı haberlerinin çıkmasının ardından sosyal medyada yarattığı etkiye bakarsak, 30 milyondan fazla kayıtlı üyesi bulunan Instagram'ın bu sayıyı çok hızlı bir şekilde artıracağı açıkça görülüyor.

Instagram bir iOS uygulaması olarak popüler oldu ancak bu kadar hızlı yükselmesinin ardında kurduğu sosyal fotoğraf paylaşım ağı yatıyor. Instagram, çekilen fotoğraflara polaroid makinalarla çekilmiş nostaljik bir hava katıyor. Uygulamanın içerisinden Facebook, Twitter, Tumblr ve Foursquare sitelerinde direkt paylaşım yapabiliyorsunuz. Ayrıca Instagram'ın kendi ağı içinde kalıp çektiğiniz fotoğrafları profilinizde paylaşıp, paylaşılan fotoğrafları yorumlama şansınız da var. Kısacası sosyal tarafıyla yüksek kullanım sayılarına ulaşmayı başaran Instagram herkesin içinde gizlenmiş fotoğrafçıyı ortaya çıkarıyor.

Android 2.2 ve üzeriyle uyumlu olan Instagram Android versiyonu ücretsiz olarak kullanıma açıldı. iOS sürümüyle aynı özelliklere sahip olan uygulamayı kullanmaya başlayarak Instagram'ın fotoğraf paylaşım ağına dahil olabilirsiniz.


YORUMLAR