Nexus 7 İncelemesi

Arama devi Google tablet piyasasında Apple iPad Mini ve Amazon Kindle Fire gibi ciddi rakipleri olmasına karşın kendi adını taşıyan Google Nexus 7’yi piyasaya sürerek bu alanda da ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. Kendi adını taşıyan 7 inçlik ta

Nexus 7 İncelemesi

Arama devi Google tablet piyasasında Apple iPad Mini ve Amazon Kindle Fire gibi ciddi rakipleri olmasına karşın kendi adını taşıyan Google Nexus 7’yi piyasaya sürerek bu alanda da ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. Kendi adını taşıyan 7 inçlik tableti için teknoloji devi ASUS ile anlaşarak Android Jelly Bean işletim sistemine sahip ve NVIDIA Tegra 3 SoC dört çekirdekli işlemciye sahip modelini çok uygun fiyatlarla piyasaya sürdü.

Nexus 7’nin ilk partisiyle birlikte kullanıcılara 8 GB ve 16 GB depolama alanına sahip iki farklı model sunuldu. Cihazın 8 GB’lık sürümü bir çok kesim tarafından eleştirilmiş olsa da 199 dolar gibi bir satış fiyatına sahip olduğu düşünüldüğünde ve fiyat performans karşılaştırılması yapıldığında gerçekten de beklentileri sonuna kadar karşılayabilecek bir cihaz olarak dikkat çekti.

ASUS’un yeni TruVivid motoru ile geliştirilen ve 1280x800 IPS görüntü sunan ekran zıt renkler ile kullanıcılara gerçekten mükemmel bir görüntüleme deneyimi sunmakta. Ayrıca 1.3 GHz hızındaki dört çekirdekli Tegra 3 işlemcisini 12 çekirdekli GPU ile kombine olarak kullanan cihaz sizlere mükemmel bir multimedya ve oyun deneyimi sunabiliyor.

Bu şık cihazın fiyatını alt noktalarda tutabilmek için gereksiz görülen tüm bağlantı noktaları arındırılmış ve sadece bir Micro USB ve ses girişi bırakılmış. Bunun dışında 3G desteği bulunmayan cihaz üzerinde, arka kameraya da yer verilmemiş.

Böylece ilk parti Nexus 7’ler için 8 GB’lık model 199 dolardan, 16 GB’lık model ise 249 dolardan piyasaya sürülebildi.

 1. Nexus 7 İncelemesi
 2. Nexus 7 Teknik Özellikler, Kutu İçeriği ve Giriş
 3. Nexus 7 Tasarım
 4. Nexus 7 IPS Görüntü ve Jelly Bean ile Gelen Yenilikler
 5. Nexus 7 Widgetlar ve Akıllı Klavye
 6. Nexus 7 Yeni Kamera Uygulaması ve Gelişmiş Bildirimler
 7. Nexus 7 Kullanıcı Arayüzü, Gelişmiş Arama ve Google Chrome Web Deneyimi
 8. Nexus 7 Video Oynatma
 9. Nexus 7 Ses ve Oyun Performansı
 10. Nexus 7 Sistem Performansı ve Batarya Ömrü
 11. Nexus 7 Sonuç

YORUMLAR