Inkscape

Inkscape

kullanıcı

Ücretsiz bir vektörel grafik düzenleme ve çizim programı olan Inkscape ile clipart, poster ve grafik oluşturmak çok zevkli hale gelecek.

Inkscape açık kaynaklı olarak geliştirilen bir vektörel grafik düzenleme yazılımı. Illustrator, Freehand, CorelDraw ve Xara X gibi W3C standartı ölçeklenebilir vektör grafik dosya formatı (SVG) kullanan profesyonel programlara benzeyen Inkscape'in bunlardan farkı tamamen ücretsiz olması. Desteklenen SVG formatı ile en önemli grafik düzenleme seçeneklerini sizlere sunan bu ücretsiz program ile profesyonel sonuçlar ve çizimler hazırlayabileceksiniz. Windows, Mac ve Linux üzerinde kullanılabilen Inkscape ücretsiz olarak indirilip kullanılmaya devam ediliyor.

Inkscape Özellikleri

  • Windows, Mac ve Linux sürümler,
  • Detaylı grafikler,
  • Renk paletleri,
  • Vektörel grafik düzenleme,
  • Çizim yapma,
  • Clipart ve poster oluşturma,
  • Açık kaynak kodlu,
  • İmaj dosyaları yaratma,

JPEG, PNG, TIFF ve diğer formattaki resim dosyalarını açabildiğiniz ve dilediğiniz düzenleme işlemlerini gerçekleştirebildiğiniz Inkscape Creative Commons meta veri desteği, node editing, layer, text-on-path, flowed text ve direkt XML düzenleme gibi birçok özelliğe sahip.

Program ile oluşturduğunuz resimleri ve çoklu vektör tabanlı imajları dilediğiniz formatta kaydedebiliyorsunuz. Çok güçlü bir çizim ve boyama aracı olan Inkscape XML, SVG ve CSS standartlarında imaj dosyaları yaratmanıza ve özgürce çizim yapmanıza olanak sağlıyor.

Çizim ve boyama aracı ile istediğiniz her türlü şekil ve renkleri bulabileceğiniz Inkscape aynı zamanda kullanıcı ve yapımcılar arasındaki bağın sağlamlığı ile dikkat çekiyor. Birbirinden hiç kopmayan ve sürekli fikir alışverişinde birbirine destek olan program kullanıcıları ve yapımcı topluluğu sayesinde Inkscape gelişimine devam ederken programı kullanmayı öğrenmek te çok kolay oluyor.

Inkscape İndir

Bilgisayar kullanıcıların ücretsiz olarak grafik düzenleme fırsatı veren Inkscape basit yapısı ile her kullanıcıya hitap ediyor. Vektörel grafikler düzenlemek için oldukça hızlı bir altyapıya sahip olan uygulama İngilizce dil seçeneğine sahip. XML düzenleme gibi pek çok işlevsel özelliğe ev sahipliği yapan başarılı uygulama, çizim ve boyama aracı ile kullanıcılara her türlü şekil ve renkleri bulabilme fırsatı verecek. Dileyen kullanıcılar Inkscape isimli programı hemen indirip kullanmaya başlayabilirler.