Tamindir Google I/O Geliştirici Konferansı'ndaydı

Tamindir Google I/O Geliştirici Konferansı'ndaydı

Google I/O Geliştirici Konferansı her yıl düzenlenen ve yüksek teknik bilgiler ile derin oturumlar barındıran, hem Google'ın ürün takımlarının hem de partnerlerinden en son gelişmelerin aktarıldığı büyük bir organizasyon. Bu sene 15-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında San Francisco'nun Moscone Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferans yine pek çok gelişmeye ev sahipliği yaptı.

Etkinlikte en çok dikkat çeken konulardan bir tanesi ise Google'ın geliştirdiği ve I/O'da açıklanan yeni teknolojiler ve ürünler kullanılarak diğer geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamaların demolarının gösterildiği "Developer Sandbox" yani Geliştirici Test Ortamı. Şirketimiz CNT İnteraktif A.Ş. de diğer I/O katılımcıları ile birlikte uygulamasının tanıtımını göstermek üzere etkinliğe davet edilenler arasındaydı ve hem başarılı çalışmasını gösterme, hem diğer geliştiriciler ile karşılıklı soru sorma hem de fikir alışverişi yapma imkanı elde etti.

Firmamız ABD'de gerçekleşen bu etkinlikte kurucu ve CEO Caner Bayraktar tarafından Tamindir olarak temsil edildi. Böylece Türkiye'den Google I/O 13'te stand açma ve geliştirici olarak ürününü sunma imkanını elde eden tek şirket oldu. Ülkemizin bilişim ve teknolojide geldiği konumu küresel olarak temsil etme şansını elde eden CNT İnteraktif A.Ş. şirketimiz hem bizleri hem de teknoloji takipçilerini memnun etti.

‘Google+ Sign in’, ‘Interactive post’, ‘Mobile recommendations’ servislerini entegre eden ve Tamindir.com'un sahibi olan CNT İnteraktif, bu imkanı ziyaretçilerine sunarak Google+ Hangouts sistemini de yazılım ve teknoloji portalının bir parçası olarak adapte etmeyi başardı.

Henüz yeni bir hizmet olan Google+ Sign in işlevinin başarıyla adapte edilebilmesi Google'ın sunduğu hizmetlerin daha da hızlı bir şekilde entegre edilebilmesini sağlarken, aynı zamanda CNT İnteraktif'in ortaya çıkardığı bu kullanım Türkiye'de de hizmetin kullanılabilir olduğunu gösteriyor.

YORUMLAR