Xbox Game Pass Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu yazıda, Xbox Game Pass hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

xbox-game-pass-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey00

Xbox Game Pass, 800’den fazla oyunun yer aldığı sistem kütüphanesine erişmenin yanı sıra özel indirimler sunan bir abonelik hizmetidir. Xbox One ve PC platformları için Xbox Game Pass aboneliği satın alabilirsiniz. Her iki platformu da kapsayan abonelik türü de bulunuyor. Bu yazıda, Xbox Game Pass hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Xbox Game Pass Nedir?

Xbox Game Pass, Microsoft’un sunmuş olduğu bir abonelik hizmetidir. Xbox Game Pass, 2017 yılında Xbox One ve 2019’da PC platformu için hizmete başladı.

Xbox Game Pass, abonelere 800’den fazla oyuna erişim imkanı sunar ve sistem kütüphanesine sürekli olarak yeni oyunlar dahil olur. Xbox Game Pass’te Xbox One, PC ve Ultimate olmak üzere üç farklı abonelik türü vardır. Ultimate, hem konsol hem de PC oyunlarını içerir.

Tüm abonelikler şunları içerir:

  • PC ve Xbox One için 800'ün üzerinde oyunun bulunduğu sistem kütüphanesine erişim.
  • Oyun satın alırken yüzde 10 indirim imkanı.
  • İlgili oyun eklentilerini alırken yüzde 20 indirim imkanı.

Ultimate abonelik ayrıca şunları içerir:

  • Xbox One çevrimiçi oyununa izin veren Xbox Live Gold üyeliği.
  • Gears 5 gibi yeni oyunlara zaman zaman erken erişim.

Xbox Cloud Türkiye'de Nasıl Kullanılır?
NASIL YAPILIR

Xbox Cloud Türkiye'de Nasıl Kullanılır?

Xbox Game Pass hizmeti Türkiye'de sunulsa da henüz XCloud hizmeti sunulmadı. Merak etmeyin, Xbox Cloud kullanmanın bir yöntemi var! Cevaplar yazımızda.

Xbox Game Pass’e Hangi Oyunlar Dahildir?

Xbox Game Pass’in sistem kütüphanesinde 800’den fazla oyun bulunuyor. Bunlar, Xbox 360 oyunlarını (Game Pass 360 için mevcut olmadığından Xbox One'da oynanacak), Xbox One oyunlarını ve PC oyunlarını içerir. Bazı oyunlar son iki platformun ikisi ile de uyumludur.

En İyi Oyun Abonelik Hizmetleri Hangileridir?
OYUN

En İyi Oyun Abonelik Hizmetleri Hangileridir?

Pek çok oyun abonelik sistemi arasından hangisini satın alacağınıza karar veremediniz mi? Bu yazımıza göz atın ve en iyi abonelik hizmetlerini öğrenin.

Sistem kütüphanesinde Xbox One için Shadow of the Tomb Raider, Rocket League, Minecraft ve Halo: The Master Chief Collection gibi muhteşem modern oyunlar bulunuyor. PC için  Football Manager 2024, Ori and the Blind Forest, Sunset Overdrive, Gears of War 5 ve Forza Horizon 5 gibi oyunlar mevcut. Ultimate Pass abonesi olan oyuncular, hem Xbox One hem de PC için mevcut olan oyunlara erişebilir.

Xbox Game Pass'e Yeni Oyunlar Ne Zaman Eklenir?

Yeni oyunların ne zaman ekleneceği ile ilgili bir program yoktur. Microsoft, basitçe “her zaman eklendiklerini” belirtmektedir. Her ay genellikle birkaç oyun kesin olarak ekleniyor diyebiliriz.

2024 Xbox Game Pass Oyunları: Yıl Boyu Gelecek Oyunlar
OYUN

2024 Xbox Game Pass Oyunları: Yıl Boyu Gelecek Oyunlar

Xbox Game Pass'e yeni yılda eklenecek oyunların listesi açıklandı. Bazılarının çıkış tarihi belirlendi. İşte, 2024'te Game Pass'e gelecek oyunların tam listesi!

Xbox Game Pass Hangi Ülkelerde Kullanılabilir?

Xbox Game Pass aşağıdaki ülkelerde mevcuttur:

Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda , Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD.

PlayStation Plus Premium vs Xbox Game Pass Ultimate: Hangisi Daha İyi?
OYUN

PlayStation Plus Premium vs Xbox Game Pass Ultimate: Hangisi Daha İyi?

Kılıçlar çekilsin! PlayStation Plus Premium vs Xbox Game Pass Ultimate: Hangisi daha iyi? Söz konusu iki abonelik sistemini mercek altına alıyoruz.

Ancak aşağıdaki kısıtlamalara dikkat edin:

Rusya: Abonelik, yalnızca yerel perakendecilerden veya üçüncü taraf çevrimiçi satıcılardan satın alınabilir.

Güney Kore ve Türkiye: PC oyun planı için mevcut değil.

Kısıtlamaların nedenleri teknik sınırlamalar, lisans sözleşmeleri veya yerel yasalar olabilir.

xbox-game-pass-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey01

Xbox Game Pass'i Nasıl Satın Alabilirim?

Xbox Game Pass'i satın almak için en iyi yer Microsoft’un resmi web sitesidir. Ek olarak, abonelik kodlarını diğer mağazalardan satın alabilirsiniz. PC oyunlarını oynamak için, Xbox Beta uygulamasına ve Windows 10'un en son sürümüne ihtiyacınız olacak.

Xbox Game Pass Fiyatları

  • Xbox Game Pass Bilgisayar: 159 TL/ay
  • Xbox Game Pass Konsol: 159 TL/ay
  • Xbox Game Pass Ultimate: 209 TL/ay

Xbox Game Pass hakkında bilmeniz gereken her şeyler ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadardı. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Xbox Game Pass abonesi misiniz? Xbox Game Pass'e hangi oyunlar gelsin isterdiniz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bunun gibi içeriklere, güncel oyun ve teknoloji haberlerine anında ulaşmak için Tamindir'i takipte kalmayı unutmayın.

YORUMLAR