300 Milyon İnsan Instagram Kullanıyor!

300 Milyon İnsan Instagram Kullanıyor!

iPhone’larda başlayan macerasına, Facebook tarafından satın alınarak ve Android uygulaması çıkararak devam eden Instagram hızla büyüyor. Intagram’ın resmi blogunda verilen bilgiler, kullanıcı sayıları ve kullanım istatistikleri ile devasa rakamlardan bahsediyor, 300 Milyon kullanıcı!

Belirli rakamlara ulaştığında duyuru yapan Instagram ekibi, geçtiğimiz Mart ayında 200 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Üzerinden bir yıl bile geçmeden, 100 milyon yeni kullanıcı kazanmak % 50 büyümek demek ve bu instagram için büyük başarı. Ayrıca kullanıcıların % 70 Amerika dışındaki insanlardan oluşuyor yani uygulama global olarak kullanıyor. Verilen diğer bilgiler arasında, kullanıma dair rakamlar da mevcut. Günlük olarak Instagram’da paylaşılan fotoğraf ve video adedi  70 Milyon, bunların 30 Milyonu ise fotoğraf. Günlük beğeni oranı ise 2.5 milyar!

Bu denli başarılı bir grafik çizen Instagram, kullanıcı sayısı olarak Twitter’ı da geçmiş bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Twitter, en son verdiği rakamlara göre 234 milyon kullanıcısı olduğunu belirtmişti. Facebook tarafından satın alındığı tarihte 30 Milyon iPhone kullanıcısı olan popüler uygulama, özellikle Android uygulamasını yayınladıktan sonra hızla büyümeye başladı. Instagram’a yakında Twitter ve Facebook’ta olduğu gibi onaylanmış hesap özelliği geldiğini de belirtelim.

Instagram bir uygulama ve ait olduğu şirket Facebook. 1 milyar dolara Facebook tarafından satın alındıktan sonra bu büyüme hızlarına ulaşan Instagram, bakalım bu ivmesini devam ettirebilecek mi?

VLC Media Player'ın Android İçin Tam Sürümü Çıktı

YORUMLAR