Angry Birds Action! iOS Versiyonunu Artık Oynayabiliyoruz!

Angry Birds Action! iOS Versiyonunu Artık Oynayabiliyoruz!

Yayınladığı Angry Birds oyunlarıyla milyonlarca oyun severin beğenisini kazanan Rovio, serinin yeni oyunu Angry Birds Action!iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlar ve iPad tabletler için yayınladı. Ücretsiz olarak indirmeye açılan Angry Birds Action! ilk aşamada bölge kısıtlamalı olarak çıkış yaptı. Bu nedenle oyun şu an için Türkiye üzerinden normal yollarla indirilip oynanamıyor. Fakat bir süre önce bu tarz bölge kısıtlaması olan uygulama ve oyunları iOS cihazınızda nasıl oynayıp kullanabileceğinizi anlatan bir yazı paylaşmıştık:

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir

Angry Birds Action!'ı App Store üzerinde Yeni Zelanda'ya geçiş yaparak indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Angry Birds Action! temel olarak serinin klasik yapısına farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Bilindiği üzere Angry Birds serisinde yarış oyunları, side scroller oyunları ve RPG oyunları gibi örneklere rastlamıştık. Rovio, Angry Birds 2'yi yayınalayarak oyunun klasik çizgisine geri dönüş yapmıştı. Angry Birds Action! ile bu çizgiye devam ediliyor.

Angry Birds Action!'da serinin sembolü olan kırmızı kızgın kahramanımız Red'in hikayesi konu alınıyor. Oyunda kahramanımız çılgın bir partiden sonra uyandığında köyünü harabeye dönmüş şekilde buluyor. Üstelik bu durumdan Red sorumlu tutuluyor. Red de bu suçlamayı gururuna yediremiyor ve gerçeği ortaya çıkarmak için uzun bir yolculuğa çıkıyor, biz de ona bu serüvende eşlik ediyoruz.

Angry Birds Action!'ın oynanışı klasik Angry Birds oyunları gibi. Oyuncular Red'i yine sapanla fırlatır gibi fırlatıyorlar. Fakat bu sefer bu işi kuşbakışı kamera açısıyla yapıyoruz. Bölümlerdeki temel amacımız ise ekrandaki bütün yumurtaları kurtarmak.

Güzel grafikleri basit kontrollerle birleştiren Angry Birds Action! her yaştan oyun severe hitap ediyor.

YORUMLAR