Apple Watch'a Göre Bir Gün 18 Saat

Apple Watch'a Göre Bir Gün 18 Saat

Apple Watch’un nasıl bir pil ömrünün olacağı, nasıl bir performans sergileyeceği tartışılıyor. Tanıtımda, cihazın pilinin ’tam gün’ dayandığı söylenmişti. Daha sonra bu tam günün 18 saat olduğu ifade edildi. Şimdi 'Nasıl yani?' sorusunun cevabı tartışılıyor.Tanıtımda 'tam günün' 18 saat olduğu da belirtildi belirtilmesine ama saatin hangi şartlar altında bu kadar saat çalışabileceği bir sır olarak kaldı. Apple bugün, test aşamalarıyla ilgili bazı detayları paylaştı. Apple'ın web sayfasında yer alan bilgilere göre 18 saat içinde 90 kez saate bakma, 90 uyarı, 45 dakika uygulama kullanımı, Bluetooth üzerinden müzik dinlerken 30 dakika egzersiz var.

Bu rapora göre aslında Apple Watch’u 72 saat boyunca kullanmak da mümkün. Bunun matematiği şöyle işliyor; eğer saatte 4 kez saate bakmaktan fazlasını yapmazsanız, Apple Watch tam şarjla 72 saat dayanabiliyor.  Öte yandan Apple Watch’u durmadan kurcalar ve tam performans uygulamalarını çalıştırırsanız saati 3 saatte bir şarj etmeniz gerekiyor.

Apple elbette kullanım durumuna göre şarjın ömrünün değişeceğini söylüyor. Öte yandan açıklanan 'tam gün = 18 saat kavramı' tartışmalı bir durum. 

Apple Watch Nedir, Ne Yapar, Ne Yapamaz?

Apple Watch'un Rakipleri Kim? İşte En Detaylı Karşılaştırma

Türkiye'nin İnternet Hızı Hakkında Bizi Düşündüren Şeyler

YORUMLAR