Araba Almak İsteyen Genç Banka Hack'ledi

Araba Almak İsteyen Genç Banka Hack'ledi

Birleşik Krallık'ta yaşayan James Ejankowski isimli genç, geçtiğimiz günlerde bir bankadan yüz bin sterlinden fazla para çalmaktan tutuklandı. Gencin çaldığı parayı lüks arabalara harcadığı da ortaya çıktı.

24 yaşındaki James Ejankowski, Clydesdale and Yorkshire Banking Group isimli bankadan Aralık 2016'da 99,000 sterlin aşırmıştı. Parasını BMW ve Range Rover marka arabalar almak için kullanan gencin bu parayı, bankanın çevrimiçi özelliklerinde bulduğu bir hata sonucundaaşırabilmiş olduğu da belirlendi. Clydesdale Bank'ınçevrimici bankasında 00.00 ile 01.00 arasında normal hesabından yatırım hesabına para gönderdiğinde, paranın hesaplarına eklendiğini; ancak gönderdiği hesabından bu paranın düşmediğini gören genç, durumu uzun süre suistimal etti. Hesabında para olmasa dahi, bu işlemin yapılabildiğini söyleyen banka yetkileri, gencin kendi hesabıyla birlikte başka arkadaşlarının hesapları üzerinden de aynı işlemi gerçekleştirgiğini ve başka hesaplardan kendisine 53,399 sterlin gönderdiğini tespit ettiklerini söylediler. 

Tüm bu para aktarma işini, sadece 12 saat boyunca yapan ve küçük meblağlar üzerinden gerçekleştiği için fark edilmesi bir hayli zor olan para aşırma işi, fark edilir edilmez düzeltildi ve hemen gence ulaşıldı. Paranın sadece 30.000 poundluk kısmı geri alınabilirken, kurnaz genç de hapishaneye gönderildi. 

Hackerlar İçin Bankamatikleri Soymak Çocuk Oyuncağı

Bankada Unuttuğunuz Bir Meblağ Olabilir mi? Hemen Sorgulayın!

Amerikan Bankalarından Binlerce Dolar Çalan Hacker Yakalandı

YORUMLAR