Artık Mobil Telefonların Bataryaları Çıkartılıp Değiştirilmeyecek!

Artık Mobil Telefonların Bataryaları Çıkartılıp Değiştirilmeyecek!

IFA teknoloji fuarında sergilenen mobil telefon teknolojilerinde, bir konuda fikir birliğine varılmış gibi görünüyor. IFA 2017'de tanıtılan mobil telefonlarda farklı özelliklerle boy gösteren cihazların ortak noktası, artık bataryalarının değiştirilebilmesinin mümkün olamayacağını işaret ediyor.

Fuarda ürünleri sergilenen 5 yeni model vitrine çıkardıkları ürünlerde, bu telefonlardaki "bataryaların çıkarılamayacağı" özelliğini tüketicilere gösterdi. Sadece bu 5 ürüne bakarak, bunun bir alışkanlık haline gelebileceğini savunmak her ne kadar yanlış olsa da görünen o ki, batarya değiştirme özelliği telefon üreticileri tarafından azalarak yok olabilecek bir alışkanlık haline gelebilir.

Bunun en önemli sebeplerinden biri olarak, kapalı kapakların arkasında son derece gelişmiş kamera özelliklerinin bulunuyor olması işaret ediliyor. Bu teknolojilerin zarar görmemesi hedefleniyor.

Bildiğimiz gibi tasarım olarak kapalı metal kasaya sahip olan yeni nesil modellerde, bataryaya ulaşmak mümkün olamıyor. Bundan dolayı da arka kapak açılmıyor ve batarya da çıkarılamıyor.

Bu noktada, kullanıcılar yeni model telefon seçerken ikilem yaşayabiliyorlar. Ancak görünen o ki, IFA 2017'de sergilenen birçok ürün, tüketicileri yeni seçimler yaparken zorlayacak gibi duruyor. 

Samsung, IFA 2017'de Giyilebilir Teknolojilerini Tanıtacak

YORUMLAR