Bethesda, TES VI'nın Müzikleri için Başka Bir Besteci Mi Düşünüyor?

Oyun dünyasının köklü serilerinden olan The Elder Scrolls serisi, The Elder Scrolls VI ile yoluna devam edecek. Şu anlık yeni oyun ile ilgili elle tutulur pek fazla bir bilgi yok ama olası ilk kötü haberimizi yakın bir zaman önce aldık. Jeremy Soule, The Elder Scrolls VI oyununun bestecisi olmayacakmış gibi görünüyor.

İlk oyunu The Elder Scrolls: Arena ile 1994 senesinde oyun dünyasına merhaba demiş olan The Elder Scrolls serisi, sunduğu atmosfer, konu ve geçtiği mekanlar ile bizleri büyülemeyi başarmıştı. Bunda tabii ki ilk iki oyunun müziklerini besteleyen Eric Heberling ve devamında bayrağı devralan Jeremy Soule'un etkisi büyük olmuştu. Atmosfere uygun ve çoğu zaman da hüzünlü fon müzikleri ile bizi yutmayı ve her bir oyunun atmosferinde kaybolmamızı sağlamıştı. Son olarak, büyük beğeni toplayan The Elder Scrolls V: Skyrim oyununun bir hayli dramatik ve insanın içine işleyen müziklerinden sonra, haliyle The Elder Scrolls VI oyununda da yine bu bestecinin müziklerini duyacağımıza kesin gözüyle bakıyorduk. Ancak gelin görün ki Jeremy Soule, resmi Facebook sayfası üzerinden beklenmedik bir açıklama yaptı. Jeremy Soule, The Elder Scrolls VI oyununda besteleriyle karşımıza çıkmayacakmış gibi görünüyor.

"Birçok hayranım sormuş olduğu için..." yorumunda bulunan Soule, devam etti. "Bethesda'nın nezaketi dışında bu konu hakkında fazlaca konuşmamıştım ama asla TES'e sırtımı çevirmem ve inanıyorum ki dahil olmam onların açısından yaratıcılık kararına ve seriyi nereye götürmek istediklerine dayanıyor. Onaylamak gerekirse, şu anlık TEV VI'da yer almıyorum."

Bu durum tabii ki hayranların büyük bir tepkisine neden oldu. Şimdilik resmi bir açıklama yapılmış olmasa da birçok kullanıcı tarafından bu Bethesda tarafından yapılmış kötü bir hamle olarak yorumlandı. Tepkiler karşısında kendisine sunulan desteğe teşekkür eden Jeremy Soule, Amerikan menşeli yayıncının anlaşacağı besteci her kim olursa olsun iyi bir iş çıkartacağını ve sıradaki oyunun yine muazzam olacağını da söylemeden geçmedi.

Serinin yeni oyunu ile ilgili fazlaca bir şey söylemek pek mümkün değil; çünkü E3 2018 fuarındaki duyurusundan bu yana pek fazla bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Haliyle de bizim için büyük bir gizem. Ancak her oyun için olduğu gibi, zamanı geldiğinde yeteri kadar bilgi bizlerle paylaşılacak. Sadece doğru zaman bekleniyor. Bakarsınız Bethesda bize müjdeli bir haber verir ve Jeremy Soule'un dönecek oluşu ile bizleri sevindirir, ama şimdilik böyle bir durum söz konusu değil.