BlackBerry Messenger Android ve iOS İçin Yayınlanacak

BlackBerry Messenger Android ve iOS İçin Yayınlanacak

BlackBerry'nin 2013'te gerçekleştirdiği atılımı eminim ki görmeyen kalmamıştır. Şirketin Z10 ve Q10 modellerini ortaya çıkarmasının ardından düşüşünü biraz da olsa durdurabilmesi ve akıllı telefon pazarında yer aldığını gösterebilmesi iyi haberlerden bir tanesiydi. Pek çok kullanıcıdan iyi tepkiler alan yeni BlackBerry'lerin ardından şimdi de diğer marka akıllı telefon kullanıcılarını sevindirebilecek bir haber geldi.

Bir zamanların en popüler mesajlaşma uygulamalarından BlackBerry Messenger yani BBM'in hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlar için yayınlanacağı resmen açıklandı. BlackBerry CEO'su tarafından açıklanan habere göre uygulamanın tamamen ücretsiz olacağı ve BBM'in bağımsız hale getirilmesinin BlackBerry'nin kendine ne kadar güvendiğinin işareti olarak görülmesi gerektiği belirtildi.

Aynı zamanda kanallar gibi özellikler de eklenecek olan BBM'in böylece kısmi bir sosyal ağ da olabileceğinden bahsediliyor. Eski kullanıcılarının büyük kısmını kaybeden BBM'in bu attığı adım ile diğer platformlardaki kullanıcıları kazanmanın yanında BlackBerry cihaz kullanıcılarını da geri kazanıp kazanamayacağı ise akıllarda beliren yeni sorulardan bir tanesi.

Google Go Programlama dili güncellendi

YORUMLAR