BlackBerry Passport Piyasada Farklılığıyla Öne Çıkan Tek Akıllı Telefon

BlackBerry Passport Piyasada Farklılığıyla Öne Çıkan Tek Akıllı Telefon

BlackBerry Passport, emektar markanın oyundan kopmadığının bir işareti. Son derece şık ve kibar duran cihaz pek çok yeni telefona rakip olabilecek özellikler taşıyor. 

Geleneksel BlackBerry çizgilerinden uzaklaşmayan Passport, karizmatik bir cihaz. O kadar ki işletim sistemi olarak hiçbir popüler sistemi tercih etmeyerek kendi köklerine bağlı kalmayı ve BlackBerry 10 OS kullanmayı tercih etmiş. BlackBerry Passport neredeyse kare tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. 

BlackBerry Passport işlemcisinin gücünü 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801’den alıyor. Çekirdek hızı ise 2.2GHz. Görüntü işlemcisi ise Adreno 330 – 450 MHZ olarak seçilmiş.

BlackBerry Passport’un 13 MP kalitesindeki arka kamerası otomatik fokus özelliği taşıyor ve 60 fps 1080p HD video çekebiliyor. Ön kamera 2 MP ve 3X dijital zoom'a sahip.

Bataryası 3450 mAh olan BlackBerry Passport’un bu bileşeni sabit, değiştirilemiyor. 169 gram ağırlığındaki telefonun boyutları ise 128x90mm olarak tasarlanmış ve kalınlığı 9.3 mm. Bu boyutlar telefonun neredeyse kareymiş gibi görünmesine yol açıyor.

İşletim sistemi olarak BlackBerry 10 OS kullanan olan BlackBerry Passport hem klavyeye hem de dokunmatik ekrana sahip. 128 GB’a kadar microSD kullanılabilen cihaz, Wi-Fi desteği için Wi-Fi: 802.11 b/g/n, 2.4GHz ve 802.11 a/n for 5GHz protokollerini kullanabiliyor.

BlackBerry Passport hızölçer, jiroskop gibi sensörlere sahip olduğu gibi ekran aydınlığını dışarıdan gelen ışık şartlarına göre ayarlayabiliyor.  

BlackBerry Passport İçin Yeni Video Yayınlandı

BlackBerry Gelecek Nesil Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR