Blackberry'nin BBM Uygulamasına Görüntülü Sohbet Özelliği Geliyor

Blackberry'nin BBM Uygulamasına Görüntülü Sohbet Özelliği Geliyor

Kanadalı teknoloji şirketi Blackberry, uzun bir süre dinlendikten sonra BBM uygulamasına yeni özellikler eklemeye başladı. Ürettiği mobil cihazlar ile bir türlü istediği verimi alamayan Blackberry, bundan sonra yoluna mesajlaşma uygulamasına ağırlık vererek devam edecek.

Bildiğiniz gibi artık çoğu mesajlaşma uygulamasında görüntülü konuşma özelliği standart olarak bulunuyor. Whatsapp'ında bu konudaki çalışmaları tüm hızıyla devam ederken ilk atağı BBM yaptı. Blackberry'nin BBM uygulaması yeni güncellemeyle birlikte görüntülü görüşmeyi destekleyebilir hale geldi.  Henüz BETA aşamasında yani test aşamasında olan görüntülü konuşma özelliği sadece belirli ülkelerden kullanılabiliyor. Eğer tüm işler yolunda giderse BBM'nin küresel versiyonunda da görüntülü konuşma aktif hale getirilecek. BETA süresi ise tahmini olarak 1 veya 2 ay sürecek.

BETA süresinden sonra tüm Android ve iOS kullanıcıların BBM uygulamasını kullanarak görüntülü sohbet yapabilecekler. Windows Phone için ise BBM konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Blackberry telefonlarını kullananların bildiğini BBM ile görüntülü konuşma özelliği bakalım diğer mobil işletim sistemlerinde nasıl çalışacak?

İnternetten Görüntülü Nasıl Konuşulur?

Android Cihazlarınızla Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 10 Uygulama

YORUMLAR