Camide Telefonunu Şarj Eden Gencin Notu Tüm Zonguldak Sakinlerini Duygulandırdı

Camide Telefonunu Şarj Eden Gencin Notu Tüm Zonguldak Sakinlerini Duygulandırdı

Günlük yaşamımızda akıllı telefonlar oldukça büyük bir yer kaplıyor. Sürekli olarak telefonumuzu kullanarak internette dolaşıyor ve arkadaşlarımızla mesajlaşıyoruz. Akıllı telefonları elimizden hiç düşürmediğimiz için şarjı da çabuk bitiyor elbette. Herkes gibi telefonunu fazla kullanıp şarjını bitiren genç Zonguldak’ta ilgi odağı oldu.

Zonguldak’ta yer alan Hz. Ali Camii’nde gerçekleşen olayda bir genç gönülleri fethetmeyi başardı. Henüz ismini öğrenemediğimiz genç, cep telefonunu camide şarj etti. İşte tüm olaylar bu andan itibaren başladı.

İHA'nın haberine göre, kalbi temiz gencimiz cep telefonunu camide şarj ettikten sonra vicdanını rahat hissetmedi. Sonuç olarak parasını vermediği bir elektriği kullanmıştı ve bunun karşılığında helallik istemesi gerekliydi. Her ne kadar toplu bir ibadet alanı da olsa gencimiz camiye borçlu kalmak istememiş.

Genç, telefonunu şarj etikten sonra imamdan helallik istedi ve 1 TL bıraktı!

İsmini bilmediğimiz fakat herkesin takdirini kazanan genç, cep telefonunu şarj ettikten sonra imama bir not bıraktı. Mihrap üzerine bıraktığı notta; telefonunu şarj ettiği için imamdan helallik istediği ve bağış olarak 1 TL bıraktığı yazıyordu. Yaklaşık 5 dakika boyunca telefonunu şarj ettiğini de yazan genç, imama “hakkını helal et” diyerek notunu sonlandırdı.

Görevli notu akşam namazında buldu

Hz. Ali Camii’nde görevli Yasir Demir, gencin bıraktığı notu akşam namazını kıldırmak için camiye geldiğinde buldu. Notu okuyan Yasir, yazılanları okuduktan sonra çok duygulandığını ve bu tür olayların çok nadir olduğunu dile getirdi. Yasir Demir bu konuşmasından sonra da basın mensuplarına örnek olması için aşağıdaki konuşmayı yaptı:

Hak ve hukuk oldukça önemlidir. Bu akşam bu notla karşılaşmamız bu devirde nasıl vicdanlı gençlerle birlikte olduğumu bize gösteriyor. İlk defa böyle bir durumla karşılaştım. Allah hepsinden razı olsun. Belki herkes için bu durum normal bir haber gibi gelebilir. Fakat o gencimizin bu not ile birlikte hakka ve hukuka nasıl önem verdiğini öğrenmiş olduk.

Yukarıdaki sözleri dile getiren Yasir Demir, sözlerine ek olarak telefonunu şarj eden kişiyi camiye davet ettiğini ve o kişiyle muhabbet etmek istediğini söyledi.

Akıllı Telefonunuz Yavaş mı Şarj Oluyor? Bilinen Nedenler ve Çözümleri Burada

Cep Telefonlarımızı Bütün Gece Şarjda Bırakırsak Ne Olur?

YORUMLAR