E-ticaret Devi Hepsiburada.com Satılıyor! (Güncellendi)

E-ticaret Devi Hepsiburada.com Satılıyor!

1998 yılından beri faaliyette olan Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi Hepsiburada.com el değiştirmeye hazırlanıyor. Şirket, satış tekliflerini değerlendirmek için dünyaca ünlü yatırım firması Goldman Sachs Group ile anlaştığını duyurdu. 

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi Hepsiburada.com, satış teklifleri için destek alıyor. Dünyaca ünlü yatırım ve finansman şirketi olan Goldman Sachs ile anlaşmalarını tamamlayan e-ticaret devi, verilen teklifler sonrası  Hepsiburada.com'un satış hakkında değerlendirmelerde bulunacak. Yapılan anlaşmaya göre, Goldman Sachs Group gelen teklifleri değerlendirecek, satılıp satılmaması konusunda Hepsiburada.com'a karar mekanizması oluşturacak.

Hanzade Doğan Boyner yaptığı açıklamada, Goldman Sachs Group ile anlaşmaya varıldığını, bu anlaşmanın Türkiye'nin en büyük teknoloji girişimi çıkışına aracılık edeceğini ve rakiplerine karşı yıkıcı değil yapıcı bir anlaşma olduğunu söyledi.

Boyner, Hepsiburada.com’un Türkiye’nin Amazon.com’u olduğu yönündeki benzetmelere karşın rekabeti bozucu bir yaklaşımlarının bulunmadığını, rakiplerinin de birer dijital oyuncu olmaları konusunda işbirliğine ve yardıma hazır olduklarını belirtti. Doğan Boyner ayrıca şirketin satın alma teklifleri aldığını da teyit etti.

Şirketin nakit akışına da değinen Doğan Boyner, durumun pozitif olduğunu ve Hepsiburada’nın gelir açısından Türkiye’nin en büyüğü olduğunu söyledi. Zira yeni açılan platform ile Hepsiburada’nın satışları iki katına çıkmış durumda. Doğan Boyner, bu yıl büyümenin normalleşerek, yüzde 40 civarında olacağını belirtti.

Hepsiburada.com Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-alışveriş sitesi olarak biliniyor. 1998 yılından beri faaliyette olan ve yalnızca İnternet üzerinden hizmet veren alışveriş sitesi Hepsiburada.com, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye'nin en sevilen markası, 2013 yılında ise 'Yılın E-ticaret Sitesi' seçilmişti.

YORUMLAR