Facebook Messenger Kullanıcı Sayısı 1.3 Milyarı Geçti

Facebook Messenger Kullanıcı Sayısı 1.3 Milyarı Geçti

Facebook, Messenger’ı ayrı bir uygulama haline getirdiğinde neredeyse hiç birimiz sevmemiş, yeni uygulamayı kullanmamak için bir süre direnmiştik. Hayır mı? Bir ben herhalde… Neyse, dün dışladığımız uygulama bugün tam tamına 1.3 milyar kullanıcı sayısını ulaştı.

Bu başarıda, Facebook’un bizi uygulamayı kullanmaya zorlamasının da etkisi var tabi ama hadi şimdi oralara değinip konuyu uzatmayalım. Whatsapp’tan bile daha fazla kullanıcıya sahip Messenger, kuşkusuz mesajlaşma uygulamaları içerisinde ilk sıralarda yer alıyor. 1 milyar barajını aştıktan 9 ay sonra 1.2 milyara erişen uygulama, sadece son 5 ay içerisinde 100 milyon yeni kullanıcıya ulaşmayı başardı.

2 milyar aktif kullanıcıya sahip Facebook, Messenger’ın yaygınlaşması için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Ama sanıyorum yavaştan doygunluğa ulaşan Messenger için asıl olan elindeki kullanıcıları korumak olacak. Editör burada, “Pişt, yok mu hiç yeni özellik?” demeye getiriyor. Malum hafızada yer yok sevgili Facebook, gözden ilk çıkarılabilecekler listesinin başında yer alan uygulamanı silmemem için bana daha çok sebep vermen gerek.

Facebook Messenger Lite, 50 Milyon İndirilmeyi Geride Bıraktı

Facebook Messenger Yapay Zeka Botu 'M', Spotify'dan Parçalar Önerecek

YORUMLAR