Facebook ve Google işbirliğiyle Facebook Bildirimleri Chrome Üzerinden Takip Edilecek

Facebook ve Google işbirliğiyle Facebook Bildirimleri Chrome Üzerinden Takip Edilecek

Facebook ve Google uygulama geliştiricileri bir ayaya gelerek Chrome Tarayıcı üzerinden Facebook bildirimleri gönderilebilmesini sağlayacak. 

Facebook’un en sıkıntı çektiği konulardan biri olan mobil web tarayıcılarından bildirim gönderme özelliği, Google ile yapacağı işbirliği sonucunda Chrome üzerinde artık bir sorun olmaktan çıkacak. Google ve Facebook uygulama geliştiricileri yeni mobil tarayıcı bildirim gönderme standartlarını Facebook için yeniden düzenleyecek ve Chrome’a entegre edecekler. Böylelikle mobil internet kullanıcıları internette dolaşırken anında Facebook bildirimleri alabilecekler.

Kullanıcılara Chrome ile beraber bir seçenek olarak gelecek olan bu yeni özellik, istenirse kapatılabilecek. Ancak Chrome üzerinde mobil dolaşım yaparken, tarayıcıdan ayrılmadan sosyal medyanın takibinde büyük kolaylık sağlayacağı düşünülüyor. Bu şekilde Facebook uygulaması ve Google Chrome birbirine entegre olacaklar, böylelikle cihazdaki uygulamalardan sadece birinden bildirim alınabiliyor olmasına da dikkat edilecek.

Bu özelliğin hayat geçmesi için her iki takım da çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Facebook’un devasa bildirim gönderme algoritması Google uygulama geliştiriciler tarafından titizlikle inceleniyor, olası açık ve hataların saptanıp giderilmesine çalışılıyor. Facebook yeni gelecek olan Opera ve Firefox güncellemelerine de bu özelliği eklemeyi düşünüyor. Ancak öncelik Chrome ‘da olacak.

Facebook, Profil Resimlerinin İstediğiniz Zaman Otomatik Değişmesini Destekleyecek

Türkiye'de Herkes Sosyal Ağlarda, Facebook Kullanıcı Sayısı 39 Milyona Ulaştı

YORUMLAR