Facebook Ziyaret Etmemiz Gereken Tek Site Olma Yolunda İlerliyor

Facebook Ziyaret Etmemiz Gereken Tek Site Olma Yolunda İlerliyor

Geleneksel gazete anlayışının artık kağıttan LCD ekranlara hızla kaydığı bu dönemde Facebook bir yenilik daha yapıyor. Önemli haber ajanslarının aktüel güncellemelerini Facebook sosyal ağı üzerinden yapmalarını sağlıyor.Facebook 6 büyük medya kuruluşuyla masaya oturdu. Bu toplantının amacı, medya kuruluşlarının Facebook üzerinde güncellemeler yapması için bir anlaşma sağlayabilmek. Facebook medya kuruluşlarının ileti paylaşması yerine, aktüel güncellemelerini eş zamanlı olarak sosyal ağ üzerinden yapmalarını istiyor.

Böylelikle Facebook kullanıcıları sosyal ağ sayfalarından ayrılmadan ekonomi, aktüel, magazin ve takip ettikleri tüm benzeri haberleri doğrudan Facebook’tan takip edebilecekler. Kısaca, Facebook üyeleri siteden çıkmadan tüm gündeme buradan ulaşabilecekler.

Bu noktada Facebook, 1.4 milyar aktif kullanıcısını sayfaları terk etmeden gündemle buluşturmayı hedefliyor. Öte yandan bu durum Facebook’un web üzerinde kullanacağımız tek site haline geliyor olması gerçeğini de beraberinde getiriyor.  Bu yenilikle beraber ekonomi, kültür, eğlence ve aktüel haberler için başka bir web sitesi ziyaret etmek, alışkanlıklarımız arasından çıkacak.

 BuzzFeed, The New York Times ve National Geographic anlaşmayı kabul ettiler. Diğer kanallar henüz bir geri dönüş yapmadılar. Ancak sene sonuna kadar en az 50 haber kanalının Facebook üzerinden gündem yayınlamaya başlayacağı ön görülüyor.

Kısaca, Facebook, internet üzerinde bulunan News Bento ya da Flipboard gibi tüm haber sitelerinin bir araya getirildiği bir medya kanalı açmış olacak.

 Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var

 Facebook'tan Android'e Özel Telefon Uygulaması: Phone

Facebook'tan Atatürk Ayarı ve Yeni Yasaklar

YORUMLAR