Ghostwire: Tokyo Yaratıcı Yönetmeni Tango Gameworks'ten Ayrıldı

GhostWire: Tokyo Yaratıcı Yönetmeni Ikumi Nakamura Tango Gameworks ile yollarını ayırdı.

Tango Gameworks stüdyosu yeni GhostWire: Tokyo oyununu E3 2019 fuarındaki Bethesda konferansında duyurmuştu. Ancak duyurunun en ilgi çekici yanı neredeyse Ikumi Nakamura olmuştu. Yaratıcı Yönetmen, yaydığı enerjisi ile neredeyse GhostWire: Tokyo'yu gölgede bırakacaktı. Şimdilik yeni oyunun ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor ama geliştirilme aşaması devam ederken beklenmedik bir haber geldi. GhostWire: Tokyo Yaratıcı Yönetmeni Ikumi Nakamura, Tango Gameworks ile yollarını ayırdı.

Duyuruyu Twitter hesabı üzerinden yapan Nakamura, "Yaratıcı Yönetmen ve Sanat Yönetmeni olarak Tango ve Zenimax'teki dokuz yılın ardından yolculuklardan birinin bittiğini hissettim. Birlikte çalıştığım yetenekli insanlardan çok şey öğrendim ve saygı duyuyorum. Eğer benimle çalışmak isteyen olursa irtibata geçsin!" yorumunda bulundu.

The Evil Within ve The Evil Within 2 oyunlarının Baş Sanat Tasarımcısı olan Ikumi Nakamura, geçmişte Bayonette ve Okami oyunlarının da geliştirici kadrosunda yer almıştı. Şimdilik kendisi için sırada ne olduğunu belirtmiş değil ama yaptığı bir diğer paylaşımda başka bir projeye geçiş yapabileceğini ortaya koyuyor gibi.

Normalinde bir oyunun geliştirilme süreci tamamlanmadan geliştiriciler bulundukları pozisyonu terk etmiyorlar. Bu yüzden Nakamura ayrılılığı bir hayli şaşırtıcı oldu ve GhostWire: Tokyo oyununun bu ayrılıktan ne şekilde etkileneceğini fazlası ile merak ediyoruz.

Tango Gameworks stüdyosunun aksiyon-macera türündeki yeni oyununda bizleri doğaüstü güçler ve değişik türdeki yaratıklar bekleyecek. Yayınlanan duyuru fragmanında gizemli kayboluşların olduğunu görmüştük. Ayrıca karakterimiz de muhtemelen doğa üstü güçlere sahip olacakken, fragmanda dikkatimizi çeken bir diğer şey de son iki Assassin's Creed oyunundakilere benzer maskeli düşmanlardı.

YORUMLAR