Global Game Jam Ege 2015 İzmir'de Gerçekleşiyor

Global Game Jam Ege 2015 İzmir'de Gerçekleşiyor

Global Game Jam yahut kısa adıyla GGJ etkinliği bir kaç yıldır İzmir'de GGJ Ege adıyla düzenleniyor ve Ege bölgesinin oyun geliştirme anlamında sahip olduğu en önemli organizasyonlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. 2012 yılından itibaren İzmir'de bulunan Tamindir'in de düzenli olarak etkinliğe katılım göstermesi ve tanıtım anlamında katkıda bulunması ise tabii ki kaçınılmazdı.

Bu sene 23-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde düzenlenecek olan GGJ Ege, ülkenin her yanından oyun geliştirme kabiliyetlerine sahip olan öğrencileri bir yerde toplayacak. Etkinliğin formatının ise oldukça ilginç olduğunu söylemek gerek.

Katılım gösteren kişiler, 48 saat boyunca hiç ara vermeden en güzel oyunu geliştirmeye çalışacaklar ve geliştirme sürecinin bitiminde gerçekleştirilecek olan jüri oylaması sayesinde hangi oyunun en büyük potansiyele sahip olduğu ortaya çıkacak. Etkinliğe yaklaşık olarak 150 kişinin katılması bekleniyor ve katılımcılar arasında grafikerler, sesçiler ve programlama kabiliyetlerine sahip olanlar gibi oldukça geniş bir çeşitlilik olacak.

Elbette oyun geliştiricilerinin potansiyel ekip arkadaşlarına veya yatırımcılara ulaşabilecekleri yegane bölgesel etkinliklerden birisi olduğu da akıllardan çıkmamalı.

Etkinliğin önceki senelerinde gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekimlerini ve ne kadar renkli bir ortama sahip olduğunu aşağıdaki galerilerde kolayca görebilirsiniz.

Röportajlarımızın bir kısmına ise aşağıdaki videolardan erişebilirsiniz.

Global Game Jam 2013 Ege - Kazanan Takım Röportajı

YORUMLAR