Google Chrome'un JavaScript Yükleme Süresi Hızlandırıldı

Google Chrome'un JavaScript Yükleme Süresi Hızlandırıldı

İlk çıktığı zamanlarda piyasadaki en hızlı tarayıcı olarak öne çıkan ve gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmayı başaran Google Chrome, şu an dünyanın en hızlı tarayıcısı olmamasına rağmen en fazla kullanıcıya sahip olanı. Tarayıcı yarışında lider olan Chrome için çıkan son güncelleme, popüler tarayıcının biraz daha hızlanmasını sağladı.

En hızlı olmamasına rağmen en yakın rakiplerineden daha hızlı bir tarayıcı olan Google Chrome, son güncellemesi ile birlikte JavaScript yüklemelerini daha hızlı yapmaya başladı. Geliştiricilerin bu alanda yaptığı yenilik sayesinde Chrome kullanıcıları artık JavaScript'leri daha hızlı yükleyerek sayfalarının daha hızlı açılmasını sağlayabiliyor.

Chrome'un JavaScript'leri açabilmek için nasıl çalıştığını açıklayan Google, eski sistemde 4 adımdan oluşan bir sistem kullanıldığı ve her bir adım tamamlanmadan bir sonrakinin başlamadığını gösterdi. Bu sisteminde hızlı olmasına rağmen, adımlar arasındkai geçişler kullanıcıların az da olsa zaman kaybetmesini sağlıyordu. Yeni geliştirilen sistem sayesinde artık JavaScript yüklemelerinin adımları aynı anda gerçekleştirilebiliyor. Böylece yükleme süreleri önceki versiyonlara göre daha hızlı sağlanıyor.

Google yeni Chrome güncellemesi hakkında yaptığı açıklamada, yeni sistemin kullanıcılara yüzde 40'a varan bir zaman tasarrufu yaşatacağını belirtti. Fakat zaten saliseler ile ölçülen yükleme süreleri düşünüldüğünde, bu yüzde 40'lık gelişmeyi net bir şekilde hissetmeniz için detaylı inceleme yapmanız gerekiyor. Google, bu güncelleme ile birlikte sadece sayfa yükleme sürelerinin azalmadığını aynı zamanda mobil cihaz kullanıcılarının daha az batarya tüketimi gerçekleştirmesini sağlayacağını da belirtti.

Chrome'un 41. sürümü birlikte aktif olan özellikten faydalanmak için eğer Chrome tarayıcınız güncel değilse hemen güncellemenizi tavsiye ederim. Google Chrome İndirmek için aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Windows 10 Ücretsiz Olarak Yayınlanacak

YORUMLAR