Google Hesabınıza Şüpheli Bir Giriş Yapıldığında Android Sizi Uyaracak!

Google Hesabınıza Şüpheli Bir Giriş Yapıldığında Android Sizi Uyaracak!

Google'ın mobil işletim sistemi Android, yeni sürümlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte daha güvenli hale geliyor. Dev arama motoru şirketi ise işletim sisteminin özelliklerine bir yenisini daha ekledi.

Android işletim sistemi için eklenen bu yeni özellikle birlikte Google hesabınız daha güvende olacak. Bildiğiniz üzere bir Google hesabı üzerinden birçok servisi kullanabiliyorsunuz. Özellikle önemli dosyalarınızı sakladığınız servislere bile ulaşmanızı sağlayan Google hesabınız, Android ile birlikte artık size bildirim gönderecek.

Telefonunuza güvenlik bildirimleri gelecek!

Hesabınıza sizden başka birisi girdiğinde Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonunuza güvenlik bildirimleri gönderilecek. Bu bildirimler sayesinde hesabınızı çok geç olmadan koruma altına alabilirsiniz. Google, hesabınıza şüpheli birisinin girdiğini ise yanlış şifre yazma ve abartı düzenlemeler yapma gibi davranışlardan anlayacak.

Güvenlik bildirimlerinde ne olacak?

Google'ın telefonunuza gönderdiği güvenlik bildiriminin içerisinde hesabınızla ilgili bilgiler yazacak. Hesabınıza şüpheli bir giriş yapıldığı ve bu girişin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığı sorulacak. Bu bildirimler hesabınıza şüpheli giriş yapıldığında anlık olarak gönderilecek. Aynı zamanda hesabınıza giriş yapan telefon modelini ve IP adresini de görebilmeniz mümkün.

Google Hakkında Akılınızı Başınızdan Alacak 48 Şaşırtıcı Gerçek

Google'a Şifre Yerine Telefonla Nasıl Giriş Yapılır? 

YORUMLAR