Google Maps'ten Google Sunroof Projesi Bambaşka Bir Hizmet Sunuyor

Google Maps'ten Google Sunroof Projesi Bambaşka Bir Hizmet Sunuyor

Şimdiye kadar yön bulmak, adres saptamak ya da benzeri navigasyon hareketleri için kullanılan Google Maps, artık Project Sunroof ile sürdürülebilir enerjiye de destek verecek.

Google Maps ya da Google Haritalar, ağırlıklı olarak navigasyon üzerine kullanılan bir uygulamaydı. Ancak yeni bir proje olan Project Sunroof, Google Maps’ın navigasyondan uzak, daha çok enerji tasarrufuna yakın bir uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Google Project Sunroof evlerin çatılarına gelen güneş ışınlarının bize ne kadar süreyle sürdürülebilir enerji sağlayabileceğini hesaplıyor. Eğer güneş panelleri kullanarak evinizi ısıtıyor ya da benzeri alternatif kaynaklar yaratıyorsanız, Google Maps Project Sunroof tam da aradığınız bilgileri size sunabiliyor. Evinizin çatısının yılda ne kadar güneş gördüğünü ve bu sayede ne kadar enerji tasarrufu yapabileceğinizi hemen hesaplayarak değerlendirmenize olanak tanıyor. Sadece bu kadarla da kalmıyor, bölgenizde bulunan güneş enerjisi panel montaj firmalarının da hemen bir dökümünü veriyor. 

Böylece kullanacağınız güneş panellerinin nasıl yerleştirilmesi gerektiğini ve doğru ölçümlemeyi kendi başınıza hiçbir ek keşif ücreti ödemeden yapabiliyorsunuz.

Google Maps Sunroof Project şimdilik sadece ABD için kullanılabilen bir uygulama. Ancak Google Maps’e gelen tüm yenilikler hızlıca dünyaya yayılıyor. Bu yüzden eğer gelecek sene için güneş panellerinden faydalanmak istiyorsanız bu uygulamayı takip etmekte fayda var.

Skype for Business Mobil Cihazlara da Geliyor

LastPass Uygulaması Artık Tamamen Ücretsiz Değil

YORUMLAR