Google Trusted Contacts, Sevdiklerinizin Güvende Olduğunu Bildiriyor

Google Trusted Contacts, Sevdiklerinizin Güvende Olduğunu Bildiriyor

Google, Trusted Contacts adını verdiği anlık konum paylaşma uygulamasını Android kullanıcılarına açtı. iPhone’un Arkadaşlarımı Bul uygulamasına benzerliğiyle dikkat çeken Güvenilir Kişiler ile kullanıcılar sevdikleri yakınlarının her daim güvende olduklarını bilecek.

Google’ın öncelikli olarak Android platformunda kullanıma açtığı Trusted Contacts Türkçe adıyla Güvenilir Kişiler, kullanıcıların konumlarını yakınlarıyla anlık olarak paylaşmalarına izin veriyor. Uygulamanın geliştirilme amacı; akşam vakti olup ta eve gelmeyen aile üyesi, yakın arkadaş veya sevgili gibi önemli kişilerin güvende olup olmadıklarını bilmek. “Sevgilim nerede?” konseptinde hazırlanmış bir uygulama kesinlikle değil.

iPhone kullanıcılarının cihazlarında yer vermedikleri Arkadaşlarımı Bul (Find My Friends) uygulamasına benzer yapıda çalışan Google Trusted Contacts, internet bağlantısının olmaması veya telefonun şarjının bitmesi gibi konum göndermenin mümkün olmadığı zamanlarda hayat kurtarıyor. Telefon kapalı olsa dahi bulunulan son konum otomatik olarak paylaşılıyor.

Trusted Contacts (Güvenilir Kişiler) Özellikleri:

  • En yakın arkadaşınızı, ailenizi güvenilir kişi olarak ekleyin. (E-posta adresi gerektiriyor)
  • Güvenilir kişilerin konumunuzu istemesine izin verin. (Konum paylaşma ve reddetme seçeneğiniz var)
  • İnternete bağlı olmadığınız, telefonunuzun pilinin bitmesi durumunda son konumunuz otomatik paylaşılır.
  • Acil bir durumda konumunuzu önceden paylaşın.
  • Etkinlik durumlarından kişilerin güvende olduklarını hızlıca öğrenin.

Google, 2016 Yılının En İyi Uygulamalarını Açıkladı

YORUMLAR