Google Yeni Nexus’unda Tamamen Apple Ürünlerini Örnek Alacak

Google Yeni Nexus’unda Tamamen Apple Ürünlerini Örnek Alacak

Şu anda dünyada sözü geçen en büyük iki şirket Apple ve Google ortak bir noktada buluşmak üzereler. Yeni nesil Nexus telefonların Apple kadar kaliteli olmasını hedefleniyor.

Bugün Ubergizmo web sitesinde manşete taşınan habere göre Google Nexus üretim bandını Apple iPhone’lar kadar stabil ve kararlı kılmak istiyormuş. Her ne kadar daha önce Goggle Nexus serisini artık kendi üretecek gibi haberler okumuş olsak da, bu yeni söylentiyle Nexus cephesinde her şey ciddi şekilde değişecek gibi görünüyor.

Aslında mantıklı düşünecek olursak ilk önce Apple’ın buna izin vermesinin ya da böyle bir projeye ortak olmasının hiçbir ihtimali yok gibi görünüyor. Daha önce patent haklarından dolayı birkaç telefon üreticisine açtığı davaları hatırlıyoruz.

Google daha önce HTC, LG, Huawei ve Samsung gibi üreticilerle Nexus projeleriyönetmiş ve son derece başarılı ürünlere imza atmıştı. Bu noktada farklı Nexus karakterlerine sahip olmaktan Google sıkılmış olacak ki böyle bir seçeneğe yönelmiş. Bu noktada Google’ın yapmak istediği elbet bir iPhone ya da iMac yaratmak değil. Sadece istikrarlı bir ürün bandına sahip olmak. Bunu bir taklitçilikten öte istikrarı örnek almak olarak yorumlayabiliriz.

Aslında bu habere göre, Google çıtayı o kadar yükseğe taşıyor ki, insan neler olabileceğini kestiremiyor bile. Bakalım zaman içinde bu gelişmenin gerçek mi yoksa spekülasyon mu olduğunu anlayacağız.

Google Nexus 6 Fotoğrafları

Google Nexus Player Fotoğrafları

Google Nexus 10 Tabletten Görüntüler

YORUMLAR