iPhone Ekranım Kırılacak Diye Endişe Etmeye Son, Apple'ın Bir Müjdesi var

iPhone Ekranım Kırılacak Diye Endişe Etmeye Son, Apple'ın Bir Müjdesi var

Apple şok emici sistemlerle iPhone ekranlarını koruyabilecek bir sistem üzerinde çalışıyor. Böylelikle yere düşen iPhone’ların ekranları kırılmayacaklar.

Artık iPhone kullanıcıları “ekranım kırıldı” sıkıntısı yaşamayacaklar. Buna paralel olarak ekran değiştirmek için yüklü bedeller ödemek zorunda da kalmayacaklar. Apple her zamanki gibi yeni bir patent daha aldı. Bu yeni patent, telefonun düşüşünü algılayabiliyor. Geliştirilen yeni teknoloji düşüş algılandıktan sonra iPhone ekranının korunması için amortisöre benzeyen özel bir mekanizmanın açılmasını sağlayacak. Telefon ekranı çevresine yerleştirilmiş dört adet küçük tampon sayesinde yere çarpma anında alınan darbe doğrudan ekranı etkilemiyor.

Elbette bu önlem henüz bir patent dosyası. Ne zaman hayata geçeceği hakkında bir şey söylemek her Apple patentinde olduğu gibi mümkün değil. Öte yandan bu sistem iPhone’lara uygulanırsa telefon çerçevesinin kalın görünebileceği dezavantajını da unutmamak lazım. Bu patent daha ince çerçeveli ekran kullanımına izin verecekmiş gibi görünmüyor. Ancak belki Apple bunun da üstesinden gelebilir.

Apple, Kilit Ekranı Merkezli Yeni Bir Patent Hakkı Aldı

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

Apple'ın 2018 iPhone İçin Yaptığı Patent Tasarımı İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR