League of Legends Veritabanı Hacklendi

League of Legends Veritabanı Hacklendi

Bilgisayar korsanları Riot Games tarafından geliştirilen ve internet üzerinden çevrimiçi olarak oynanabilen en popüler koridor tabanlı rol yapma oyunlarından biri olan League of Legends'ın veritabanına saldırdı. Saldırı sonucunda bir çok kullanıcıyla ilgili bilgiler ele geçirilmiş olsa da firma tarafından yapılan açıklamaya göre herhangi bir şekilde kullanıcılara ait ödeme ve fatura bilgileri dışarı sızdırılamadı.

Riot Games kısa süre içerisinde bilgisayar korsanları tarafından erişilebilen oyun veritabanı ile ilgili düzenlemeleri yaparak bu durumun önüne geçmeyi başardı. Bu durumdan etkilenen oyun sunucularında oynayan kullanıcılara yakın zamanda durumu açıklayan bir uyarı e-postası gönderileceği bildirildi.

Aynı zamanda firma yetkilileri kullanıcıların oyun hesaplarına ait şifrelerini değiştirmelerini önerirken, mutlaka güçlü şifreler kullanarak hesabınızı güvende tutmaya çalışın açıklamasını yaptı. Tekrar bu şekilde bir durumun yaşanmaması için ellerinden gelen her türlü güvenlik önleminin alınacağına dair söz veren Riot Games yetkilileri, yaptıkları bu açıklamalarla League of Legends oyuncularının güvenini tekrar kazanmayı umuyor.

YORUMLAR