LG İlk Android 9 Pie Güncellemesini Yayınladı

Google, Android 9 Pie güncellemesini tanıtalı birkaç ay olmasına rağmen telefon üreticileri henüz yeni güncellemeyi akıllı telefonlarına dağıtmaya başlayamadı. Ancak Güney Koreli üretici LG'nin Android One destekli LG G7 One modeli Android 9'a yükseltilebilir durumda.

Android One desteğiyle çalışan G7 One modeline Android 9 Pie güncellemesini yayınlayan LG, bu anlamda pek çok rakibinden hızlı davrandı diyebiliriz. Henüz Samsung'un beta çalışmaları devam ediyorken en erken güncellemenin 2019 yılında geleceği söyleniyordu. Bu anlamda G7 One'a gelen güncelleme büyük önem taşıyor.

İlk olarak Kanada kullanıcıları için başlatılan güncellemenin birkaç gün içerisinde global olarak yayınlanması bekleniyor. Toplamda 820MB boyutunda olan Android 9 Pie güncellemesinde başta performans olmak üzere kamera işlevselliğinin de geliştirildiği dile getiriliyor. Ayrıca güncelleme paketi, 2018 Kasım ayı güvenlik güncellemesini de içeriyor.

2019 Yaza Kadar Güncelleme Gelmeyebilir

Güney Koreli üreticinin Android One kapsamında tanıtmış olduğu G7 One aynı zamanda ilk Android 9 Pie güncellemesi alan LG modeli oldu. Bundan sonraki süreçte (en erken 2019'a kadar) Android 9 Pie'ı yayınlamayacak olan LG'nin ilk güncellemeye gelecek yorumları beklediğini belirtmek gerekiyor.

Peki siz akıllı telefonlarınız üzerinde hangi Android işletim sistemi sürümünü kullanıyorsunuz?