Microsoft Surface Pro Gelecek Ay Düşük Fiyatlarla Gelebilir

Microsoft Surface Pro Gelecek Ay Düşük Fiyatlarla Gelebilir

Microsoft’un Windows 8 Pro ile çalışan yeni  Surface Pro tabletinin 2013 yılının başlarında çıkması bekleniyordu. Fakat Surface RT’nin satışlarının zayıf olması nedeniyle, şirket, yeni cihazı biraz daha erken çıkarmayı planlıyor.

Digitimes’ın haberine göre, Microsoft, Surface RT’nin siparişlerini, cihaz satışları şu anda iyi olmadığı için, yarı yarıya düşürme kararı aldı. Şirket şu anda, başlangıçtaki 4 milyonluk ünite ile karşılaştırılırsa, sadece 2 milyon ünite üretmeyi planlıyor.

Aynı kaynak ayrıca, Microsoft’un, daha fazla alıcı çekmeye yardımcı olması ve hareket getirmesi amacıyla, Surface Pro’yu biraz daha erken çıkarmaktan yana olduğunu da ekledi.

Redmond merkezli teknoloji şirketi başlangıçta, Surface Pro’yu Ocak ayında çıkarmayı planlıyordu. Fakat düşük satışlar yüzünden, Surface Pro’nun tam da Noel zamanında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Microsoft ayrıca bu yeni cihazda önemli bir fiyat indirimine gidebilir ve yeni tabletin fiyatı kullanıcıları oldukça şaşırtabilir. Pro sürüm, tablet pazarında çok daha güçlü bir oyuncu olmak için mücadele edecek gibi görünüyor.

YORUMLAR