Nexus 5'in Kamerası Android 5.1 Güncellemesi ile Bozulabiliyor

Nexus 5'in Kamerası Android 5.1 Güncellemesi ile Bozulabiliyor

Android'in son sürümü olan Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile birlikte bazı Nexus 5 cihaz sahiplerinin kameraları ile ilgili problem yaşadığı ortaya çıktı. Tüm kullanıcılar için geçerli olmamasına rağmen, bir çok kullanıcı Android 5.1 güncellemesini yükledikten sonra cihazlarının kameralarının zaman zaman kapandığını internet ortamındaki platform ve forumlarda belirttiler.

Sahip olduğunuz Google Nexus 5 akıllı telefonunuzu Android'in en yüksek sürümü olan 5.1 Lollipop'a güncellediyseniz, kamera ile ilgili probleminiz olabilir. Google tarafından kısa süre içerisinde çözülmesi beklenen problem, bazı Nexus 5 kullanıcılarında ortaya çıktı.

Nexus 5 sahiplerinin yaşadığı kamera sorunu, kullanıcıların Facebook yada Snapchat gibi uygulamaların kamerayı kullanmaya çalıştığında ortaya çıkıyor. Farklı bir uygulama cihazınızın kamerasına erişmek istediğinde kamera uygulaması çökerek kapatılıyor. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Sizin dışınızda farklı kullanıcılar da aynı problemden muzdarip.

Nexus 5'in Android 5.1 Lollipop ile yaşadığı kamera sorunu dışında bazı kullanıcılarda akıllı kilit açma özelliğini kullanırken de sorun yaşadığı belirttiler. Fakat bu sorun da tüm kullanıcılar için geçerli değil.

Eğer kamera yada akıllı kilit açma özelliklerinde problem yaşıyorsanız şu an için uygulayabileceğiniz en iyi yöntem cihazınızı kapatarak yeniden açmak. Bu şekilde probleminizi giderebilmeniz mümkün. Fakat yine aynı problemle karşılaşabilirsiniz. Google'ın duruma müdehale ederek en kısa sürede problemi çözerek ortadan kaldıracağını düşünüyorum. Bu nedenle bir süre bu sorunları yaşıyor olsanız bile göz ardı etmeniz gerekebilir. Nexus 5 sahibiyseniz ve gelen Android 5.1 güncellemesi ile farklı problemler yaşıyorsanız bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6 ile İlgili Bilmeniz Gereken 10 Şey

YORUMLAR