Oppo'dan Dünyada Bir İlk: 10GB RAM'li Find X

Neredeyse çerçevesiz bir ekranla sunulan ve üst düzey donanıma sahip olan Find X'in üreticisi Oppo, dünyada bir ilki gerçekleştirecek gibi gözüküyor. Twitter'dan gelen sızıntılara göre 10GB RAM'li Oppo Find X kullanıcılara sunulabilir.

8GB RAM'li bilgisayarları bile sollayabilecek olan yeni nesil Oppo Find X'in tüm dikkatleri üzerine çektiğini ve aynı zamanda akıllı telefon pazarında yepyeni bir sayfayı açabileceğini söylemek mümkün. Çünkü Find X'in yeni versiyonunun 256GB dahili depolamaya ve 10GB RAM'e sahip olabileceği düşünülüyor.

Akıllı Telefonda 10GB RAM Gerekli mi?

Pek çok kullanıcının bu kadar fazla boyutlu belleklerin gereksiz olduğu düşündüğünü de belirtmek gerekiyor. Örneğin; Android sistemindeki Google Pixel 2'de 4GB RAM yer alıyorken, bir başka amiral gemisi olan Note 9'da ise 8GB'a kadar RAM kapasitesi sunuluyor; Ancak bu iki telefon arasındaki performans farkının üst düzey olmadığını söyleyebiliriz.

Oppo Find X'in 10GB RAM'e sahip olup olmayacağı konusunda net bir bilgi yer almıyorken, kullanıcıların bu kadar büyük bellek ihtiyacı olup olmadığı da bilinmiyor. Her ne olursa olsun pazarda güzel bir reklam oluşturmayı başaran Oppo'nun neler planladığını yakın zamanda göreceğiz.

Peki ya sizce 10GB RAM'li bir telefon üretilmesi gerekiyor mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!