PUBG'da Şimdiye Kadar 150.000'den Fazla Oyuncu Banlandı

PUBG'da Şimdiye Kadar 150.000'den Fazla Oyuncu Banlandı

Skora veya puana dayalı tüm oyunlarda olduğu gibi gündemden düşmeyen çok oyunculu popüler fps oyunu PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG)'da da hile kullanımı çok yaygın. Fakat oyunun geliştiricisi BlueHole firması bu hilecilerle mücadele etmeyi sürdürüyor ve bu durumla ilgili bazı istatistikler de yayınlandı.

Yapılan açıklama sonucunda 23 Mart 2017 tarihinde çıkış yapan PUBG'da bugüne kadar 150.000 adet oyuncunun hile yapmaları sebebiyle banlandıkları belirtildi. Bu oyuncuların 8.000'i ise son 24 saat içerisinde banlanmış. Bu banlanma işlemleri BattlEye anti-cheat olarak adlandırılan bir hile önleyici yazılımla gerçekleştirilmiş.

Anlık oyuncu sayısı olarak geçtiğimiz günlerde 1.2 milyonu gören PUBG'ın, Dota 2 ve CS:GO gibi çok geniş oyuncu kitlelerine sahip olan oyunları bile son zamanlarda birçok anlamda geride bırakıyor olması ise oyunun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. An itibarıyla 10 milyon adet toplam satış miktarına ulaşan oyunun başarısı ve oyuncu kitlesi de günden güne artmaya da devam ediyor.

 

GTA 5'e PUBG Modu Geldi! 

PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti 

YORUMLAR