Samsung Galaxy Note 7’leri Yeniden Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor İddiası

Samsung Galaxy Note 7’leri Yeniden Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor İddiası

Samsung’a oldukça fazla sıkıntı veren Samsung Galaxy Note 7 cihazların çöpe atıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İnternette dolaşan haberlere göre Samsung, geri alınan ya da raflarda kalan tüm Galaxy Note 7’leri toplayarak sıkıntıları giderilmiş bir şekilde yenilemek suretiyle yeniden piyasaya sürebilirmiş. Güney Koreli outlet firması The Investor’un raporlarına göre Samsung böyle bir strateji takip etmek istiyormuş.

Aslında Samsung’un geçmişinde Galaxy Note 7 faciasına benzer birkaç örneğe rastlamak mümkün. 1995 yılından 2014 yılına kadar Samsung CEO’su olan Lee Kun-hee, defolu çıkan 150 bin ünite telefonu doğrudan imha ederek, çalışanlarına kalitenin önemli olduğunu ve bozuk çıkan bir ürünü yenilemenin şirket felsefelerine uymayacağı mesajını vermişti. Lee Kun Hee 1995 yılında eline bir balyoz alarak, iki bin işçisinin gözleri önünde 50 milyon dolarlık elektronik eşyayı teker teker parçalayan tek CEO olarak dünya tarihine geçmişti. Lee Kun-hee kalp krizi geçirerek 2014 yılında Samsung’a ve hayata veda edince, şirket felsefesi de eskisi kadar keskin kurallara bağlılığını unutmuş görünüyor.

Şu ana kadar Asya’dan 200 bin kadar Note 7 iadesi alan Samsung, bu rakamın küresel anlamda bir bu kadar daha artabileceğini düşünüyor. Fabrikalarda stoklarda kalanlarda göz önüne alınırsa bu kadar cihazın tamamen yok edilmesi büyük olasılıkla şirkete mantıklı gelmiyor olabilir.

Bu yüzden Samsung’un Note 7 modellerini yenilerek piyasaya sürecek olması yeni bir Samsung Note 7 faciası ile karşılaşacağımız manasına gelebilir. Her şey bir yana Samsung bu konuda nihai bir karar vermiş değil. Bu yüzden oturup beklemek en doğrusu. 

Samsung Galaxy Note 7 Şarj Olurken Patladı, Görüntüleri İnternete Yayıldı

Bakın Galaxy Note 7 Fiyaskosu, Samsung’a Ne Kadara Patladı

YORUMLAR