Samsung Gear S2'nin Çılgın Planı: iOS ile Uyumlu Olmak

Samsung Gear S2'nin Çılgın Planı: iOS ile Uyumlu Olmak

Akıllı saatler kulvarında da kendine rakip olarak Apple'ı seçen Samsung, Smart Gear S2 için çılgın bir planı hayata geçirmeye çalışıyor.

Samsung Gear S2 akıllı saat daha önce de haberini yaptığımız gibi birçok Android telefonla uyumlu. Ancak Samsung'un aklında Apple Watch'la kapışmak olduğu için yeni bir strateji üzerinde çalıştığı sızdırıldı. Samsung'un yeni stratejisi Apple severlerin de Samsung Gear S2 kullanabilmelerini sağlamak için cihazı iOS ile uyumlu hale getirebilmek.

Normal şartlar altında Android 4.4 ve 1.5GB RAM sahibi olan akıllı telefonlar Samsung Gear S2 ile entegre olabiliyorlar. Ancak Samsung bu uyumluluğun boyutlarını iOS platformuna da taşıyarak rekabete yeni bir alan yaratmayı kafasına koymuş. Samsung elbette bu hemen yapmayacak, zaten şimdilik sadece bir proje olarak değerlendirilen bu durum için henüz bir tarih ya da uyumlu iOS cihaz listesi belirlemiş değil.

Ancak Samsung kulislerinde dönen dedikodular, Ar-Ge departmanının bu konula ilgili birkaç kere bir araya gelerek konu üzerinde beyin fırtınası yaptığını fısıldıyor. 

Samsung'un Apple Watch'a Cevabı Ucuz ve Daha Yetenekli Gear S2 ile Geldi

Samsung Gear S2 Duyuruldu! İşte Merakla Beklenen Teknik Özellikleri

YORUMLAR