Samsung ve ASUS En Hızlı Şarj Olan Akıllı Telefonlara Sahip

Samsung ve ASUS En Hızlı Şarj Olan Akıllı Telefonlara Sahip

Akıllı telefonlarımızın pil ömürlerinin önemini hepimiz biliyoruz fakat pil ömürlerinin uzunluğu ve dayanıklılığı kadar önem taşıyan bir diğer konu da cihazların ne kadar hızlı şarj olduğu. Son dönemlerde piyasaya sürülen cihazların pek çoğunda hızlı şarj imkanı bulunurken, yapılan araştırmalar sonucunda en hızlı şarj olan cihazların ASUS ve Samsung tarafındna üretildiği ortaya çıktı.

Evden ya da ofisten çıkmadan son dakikalarınızı cihazınız biraz daha şarj olsun daha geçiriyorsanız ve akşam ev yerine dışarıya çıkıyorsanız, sahip olduğunuz Android mobil cihazınızın hızlı şarj olması önemli bir avantaj. Tom's Guide'ın yapmış olduğu çalışpma sonrasında ortaya çıkan en iyi değerler ise Asus ZenFone 2 ve Samsung Galaxy S6'ya ait. Kısa süreli hızlı şarj açısından bakacak olduğunuzda Asus ZenFone 2 15 dakikada yüzde 32'lik şarj dolumu yapabiliyor. Diğer yandan yüzde 100'lük tam doluluk oranına 1 saat 22 dakikada çıkan Samsung Galaxy S6'da genel sıralamada ilk sırada yer alıyor.

Akıllı telefonlarınızın pil tüketimleri ve performansları cihazlarda bulunan teknolojiye göre elbette değişiklik gösterebilir. Ayrıca kullanılan teknolojiden de önce cihazlarınızın sahip olduğu piller daha çok önem taşır. Samsung bu alanda diğer firmalardan farklı olarak daha ufak boyuttaki 2.550 mAh'lık pilleri kullanıyor. Asus ZenFone 2'de ise 3000 mAh'lık pil bulunuyor. Bunun anlamı ise bir S6 sahibi olup daha kısa sürede cihazınızı daha çok şarj ediyor olsanız bile, yeniden en erken şarja takması gereken kişi de siz oluyorsunuz.

Şarj konusunda sıkıntı yaşayabileceğiniz en önemli nokta hızlı şarja sahip olmamanız. Bu özelliğe sahip olmayan telefonlar, hız konusunda ön sıralarda olan cihazlara göre yaklaşık 1 saat daha geç batarya dolumu gerçekleştiriyor. Zamanı değerli kişiler için bu durum can sıkıcı hale gelebilir. Bu nedenle yakın zamanda yeni bir akıllı cihaz almayı düşünüyorsanız, hızlı şarj özelliğinin olmasına önem göstermeniz, yararınıza olacaktır.

Sizler de sahip olduğunuz cihazları ve yaklaşık olarak şarjınızın ne kadar sürede tamamen dolduğunu bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR