Sosyal Medya'da Dram, Genç Kadın İntiharını Periscope'la Canlı Yayınladı

Sosyal Medya'da Dram, Genç Kadın İntiharını Periscope'la Canlı Yayınladı

10 Mayıs akşamı saat 16:30 sularında Periscopla, kendi yaptığı canlı yayında intihar eden 19 yaşındaki genç kadın, Fransa’da günün konusu oldu. Fransız polisi olay hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

19 yaşında genç bir kadın 10 Mayıs akşamı Paris - Egly tren istasyonunda Periscop’tan canlı yayına başladı. Hayattaki sıkıntılarından ve yaşadığı derin buhranlardan bahseden kadın birden bire bulunduğu platformdan kendini gelen bir banliyö trenin altına attı. Genç kadın intihar etmeden önce, “az sonra şahit olacağınız olayı sırf olay olsun diye yapmıyorum, yaşadıklarımda insanların biraz daha sağduyulu olarak durumdan bir anlam çıkarmasını umuyorum” diyerek eylemini gerçekleştirdi. Tüm olay Periscope’tan binlere ulaştı. Olay olduğu esnada duruma 1.208 Periscope takipçisi şahit oldu. Daha sonra bu yayın YouTube üzerinde de hızla yayılmaya başladı. Fransız polisi olayla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturma başlattı. Soruşturma büyük olasılıkla yayını YouTube'a sızdıranların da canını sıkacak.

Bu arada Periscope üzerinden bu tür dehşet anları yayınlayanlar hiç de azımsanacak kadar az değil. Geçtiğimiz günlerde bu uygulama kullanılarak bir cinsel taciz canlı yayını da yapılmıştı. Yayını izleyerek 911'i arayanların arka planda kahkaha attıyor olmaları sosyal medyada çok tepki almıştı.

YORUMLAR