Türkiye Overwatch Şampiyonası Duyuruldu

Türkiye Overwatch Şampiyonası Duyuruldu

Ülkemizin en iyi oyuncularını karşı karşıya getirmeyi amaçlayan Türkiye Overwatch Ligi, Blizzard'ın verdiği resmi izinle birlikte yakın zaman sonra başlayacak.

Son günlerde e-Sporun parlayan yıldız oyunlarından bir tanesi olan Overwatch, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgiyle oynanmaya devam ediliyor. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmak istemeyen Dijital Sporlar ekibi de önemli şirketlerden aldıkları desteklerle birlikte Türkiye Overwatch Şampiyonası'nı hazırlamak için tüm enerjileriyle çalışıyorlar. Blizzard'ın izin vermesinin ardından sponsorluk anlaşmaları imzalayan ve dereceye giren takımlara daha iyi ödüller vermek için uğraşan ekip, yaptıkları açıklama ile turnuvanın 27 Mayıs tarihinde açıklanacağını da söylediler. 

Turnuvaya katılmak için Overwatch Şampiyonası adresi üzerinden bir başvuru formu doldurmanız ve takım arkadaşlarınızla birlikte kendinizi ön elemeye kayıt yaptırmanız gerekiyor. Ön eleme maçlarının gerçekleşmesinin ardından, kazanan belirli sayıda takım, üç aylık amansız bir mücadeleyle birlikte Türkiye'nin en iyi Overwatch takımını da belirlemiş olacaklar. 

Toplamda 25,000TL değerinde para ve donanım ödülünün dağıtılacağı turnuva, zorlu bir sürecin sonunda Büyük Finali ile görkemli bir kapanış da yapacak. Overwatch oynayan herkesin katılmasını dilediğimiz bu turnuvanın ödül havuzu ise şu şekilde:

1. Takım: 1.800 TL para ödülü; 6 adet Zotac GTX 1060 AMP! Edition ekran kartı.

2. Takım: 900 TL para ödülü; 6 adet Viewsonic VX2457 Gaming Monitor; 6 adet HyperX Alloy FPS klavye.

3. Takım: 6 adet HyperX Stinger Kulaklık; 6 adet HyperX Fury DDR4 4GB Ram.

Şampiyonanın en değerli oyuncusunu belirleyecek olan Monster Valuable Player (MVP) oylamasının ödülü, Monster Notebook’un canavarlarından ABRA A5 V10.2 Gaming Laptop olacak.

Overwatch 1 Milyar Dolarlık Kazancını Katlıyor

Overwatch'un Oyuncu Sayısı Yükselmeye Devam Ediyor

YORUMLAR