VAIO'nun Windows 10 Tabanlı Telefonu Görücüye Çıktı

VAIO'nun Windows 10 Tabanlı Telefonu Görücüye Çıktı

Geçtiğimiz yıl içerisinde Sony'den ayrılarak ayrı bir şirket haline gelen VAIO, beklenmedik bir hamle ile mobil sektöre yöneldi ve Windows 10'lu akıllı telefonunu duyurdu.

Microsoft'un Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlar birer birer çöküşe geçerken, VAIO'dan herkesi şaşırtan bir hamle geldi. VAIO, Windows 10 işletim sisteminden gücünü alan bir telefonu duyurdu. VAIO'nun akıllı telefon sektöründeki ikinci ürünü olan bu telefon, Phone Biz adını taşıyacak. Bilindiği gibi VAIO satın alındıktan sonra Android işletim sistemine sahip bir telefonu piyasaya sürmüştü.

Phone Biz ilk etapta sadece Japonya'da satışa sunulacak. VAIO'nun dayanıklı ve kaliteli tasarımını alan telefon, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip. Qualcomm Snapdragon 617'den gücünü alan telefon 3 GB RAM ve 16 GB depolama alanının yanı sıra 13 MP arka ve 5 MP ön kamera ile geliyor. Telefon, kullanıcılarına performans yönünden tatmin edici sonuçlar sunuyor. Orta seviyenin biraz üstünde özelliklerle karşımıza çıkacak telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz bilinmiyor.

Phone Biz için şu an bilinen fiyat 430 dolar civarlarında. Sony telefonların kameradaki başarısının bu telefonda da devam edip etmeyeceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Microsoft, Windows 10'u Zorla Yükletmeye Başlıyor!

YORUMLAR