Windows 8 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Windows 8 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Microsoft'un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8'in ne zaman çıkacağı hakkında her gün yeni bir haber gündeme gelirken, en sonunda Microsoft tarafından yapılan açıklama ile Windows 8'in çıkış tarihi resmen duyuruldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 8'in çıkış tarihi 26 Ekim 2012 olarak belirlendi.

Buna göre Windows 8 ilk olarak ağustos ayında üreticilerle buluşucak. Daha sonrasında gerekli güncelleme ve düzenlemelerin ardından 26 Ekim tarihinde tüketicilerle buluşacak. Windows 8'in tüketiciler için piyasaya sunulduğu andan itibaren Windows 7, Windows Vista ve Windowx XP kullanıcıları için güncellemeye müsait olacağı da gelen haberler arasında.

Yine yapılan başka bir açıklama ile Windows 7 kullanıcılarının işletim sistemlerini Windows 8'e yükseltebilmek için 14.99 dolar gibi bir ücret ödemeleri gerekirken, Windows Vista ve XP kullanıcılarının ise işletim sistemlerini Windows 8'e yükseltebilmek için 40 dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmaları gerekecek. Ayrıca Windows 8'in 109 farklı dil desteği seçeneğiyle dünya çapında 231 markette aynı anda piyasaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR