Yeni Google Uygulaması Inbox ile Mail Sistemine Farklı Bir Bakış

Yeni Google Uygulaması Inbox ile Mail Sistemine Farklı Bir Bakış

Bir mail uygulaması ne kadar akıllı olabilir ki? Peki bu soruyu hiç kendinize sordunuz mu? Siz soruyu sormadan önce, biz cevabını verelim; Google'ın Gmail ekibinin geliştirdiği yeni uygulama Inbox ile, mail dünyasına farklı bir bakış açısından bakmaya hazırlanıyoruz.

Google, bugün Gmail'dan farklı bir mail sistemi geliştirdiklerini ve buna Inbox ismini verdiklerini açıkladı. Bildiğimiz gibi Gmail, şu an dünyada en çok kullanılan ve en güvenli görülen mail sistemlerinden biri. Peki ya Google, Gmail gibi bir mail sistemi varken yeni bir tanesine neden ihtiyaç duyuyor? 

Inbox'a ilk göz atan ünlü yorumcuların bir çoğu, uygulamanın harika fakat çok garip olduğunu söylüyor. Açıklanan bilgilere göre Inbox, aynı Gmail gibi. Fakat farklı yanı, bizlere maillar'ı geleneksel bir şekilde değil de daha ayrıntılı bir şekilde gösteriyor olması; bu şekilde biz de o maillar'ı açmak zorunda kalmayacağız. Bunun yanında Inbox uygulaması, gelen maillar'ı öncelik sırasına göre sıralandırabiliyor, böylece kendi isteğinize göre mail kutunuzu şekillendirebiliyorsunuz. 

Uygulamanın Google Now stilinde bir uygulama olduğu da açıklanan bilgiler arasında. Ekranımızda mesaj listemizi, fotoğraf kısmımızı ve bunun gibi şeyleri de görebiliyoruz. Tüm bunların yanında Gmail'da olan "etiket" sistem, burada "bundle", yani "paket" sistemi şeklinde bizlere sunuluyor. E-maillar'ımızı istediğimiz gruplara ayırıp, çok hızlı bir hareketle tekrar geriye döndürebiliyoruz.

Peki ya sadece bu kadar mı? Tabii ki de hayır, dahası da var. Inbox, sadece bir mail uygulaması gibi gözükebilir, fakat içerisinde barındırdığı özellikler onu tam bir sosyal medya canavarı yapıyor. Inbox içerisinde, gelen mesajları ve maillar'ı "snooze" yapabiliyor ve daha sonra başka zaman tekrar gözükmesini sağlayabiliyorsunuz. "Hatırlatma" seçeneği ile de projelerinizi ya da diğer şeylerinizi hatırlatma kısmına ekleyebiliyorsunuz. 

Inbox'ı diğer mail uygulamalarından ayıran en önemli özellik ise, söz konusu uygulamanın Gmail ekibi tarafından yapılmış ve bu şekilde hiçbir etki altında kalmadan Google hesabıyla birleşebiliyor olması. Google gibi büyük bir firmadan böylesine garip ve kullanışlı bir uygulama görmek bizleri mutlu etti açıkçası. Inbox, şu ana kadar bizlere kişisel ve iş ağırlıklı bir mail sistemi gibi gözüktü. Bakalım önümüzdeki haftalarda Inbox ile ilgili nasıl detaylarla karşılaşacağız.

Eğer Inbox'ı denemek istiyorsanız; [email protected] adresine mail atarak, kendinize bir Google Inbox davetiyesi gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Google'ın yeni e-posta uygulaması Inbox'ı aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınız üzerine hemen indirerek deneyebilirsiniz.

Ayrıca Google tarafından Inbox servisi için hazırlanan tanıtım videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Google, Kullanıcılara Servet Ödeyecek

Google+ İle Fotoğraflar Ayrılıyor

YORUMLAR